Asikurtlar©

BIÇAĞIN İKİ YÜZÜ

BIÇAĞIN İKİ YÜZÜ
02 Nisan 2016 - 13:15 'de eklendi ve 4130 kez görüntülendi.

 

 

Türkiye, iki terör örgütünün diğer eylemlerinin yanında büyük şehirlerde gerçekleştirdiği yakın zamanda canlı ve hareketli bomba saldırılarıyla sarsıldı.

IŞİD Terör Örgütünün Ankara Garı Saldırısı, Sultan Ahmet Saldırısı, Taksim Saldırısı ve PKK Terör Örgütünün Ankara Merasim Sokak Saldırısı ve Kızılay Saldırısı yanı başımızda gerçekleştirildi. PKK Terör Örgütünün Diyarbakır’da polis minibüsünün geçişi sırasında yaptığı yol üzerine bırakılan araçla yapılan saldırıda ona yakın polisimiz şehit olurken, yirmiye yakın yaralımız var.

7 Haziran seçimlerinin arkası sıra 20 Temmuz günü Şanlıurfa Suruç’ta IŞİD Terör Örgütünün yaptığı saldırı ile birlikte PKK Terör Örgütünün de Şanlıurfa’da iki polisimizi şehit etmesiyle birlikte o günlerden bugünlere geçen sürede 350’nin üzerinde şehidimiz var. Gün gelmiyor ki ana haberlerde şehit haberlerini almayalım. Televizyon ekranlarında babalarını uğurlayan o küçücük elleri, küçücük bedenlerden damlayan göz yaşlarına şahitlik etmeyelim. Daha geçtiğimiz hafta evladını şehit veren bir annemiz evladının arkasından sadece dört gün dayanabildi. Annemizi de kara toprağa verdik. Geride analar, babalar, eşler, nişanlılar, kardeşler.

Türkiye bu kadar terör sarmalının içine karışmışken PKK Terör Örgütü de güneydoğuda uyguladığı Kıra Dayalı Şehir Çatışmaları konseptinin bir çok aşamasını da IŞİD Terör Örgütü ile Suriye’nin kuzeyinde çarpışma sırasında IŞİD Terör Örgütünün yöntemlerini kopyalayarak sahneye koyuyor.

Suriye’de çatışma sarmalı beşinci yılını aştı. Cenevre görüşmeleri birbirini izlerken ortada elle tutulur bir sonuç bulunmuyor.

Suriye ABD ile Rusya arasında pay edilmenin ince hesapları yapılıyor.

PKK Terör Örgütünün Türkiye’de saldırılarında elinde kullanılan silahlara baktığımız zaman ABD menşeili silahlarda, Rus menşeili silahlarda karşımıza çıkıyor.

Bıçağın iki yüzünde bir yanda PKK bir yanda IŞİD bulunuyor.

IŞİD alanında da PKK alanında da bir çok analiz, rapor, kitap vs. yayınlandı.

Yalnız Türk Milliyetçilerinin bu alanla ilgili yorumlarını, değerlendirmelerini, analizlerini okuyacağınız bir kitap mevcut bulunmaktadır.

Ülkücü Hareketin vizyon yüzlerinden, kıymetli kardeşim MHP Genel Başkan Danışmanlığı görevini de yürüten Ortadoğu Gazetesinin güçlü kalemlerinden İsmail Özdemir’in kaleme aldığı Bıçağın İki Yüzü isimli eseri bulunmaktadır.

Kitabı incelediğimiz zaman IŞİD’in nasıl bir terör örgütü olduğundan, ABD’nin IŞİD planına uzanıyor.

Diğer yanda Suriye’nin Ayn-el Arap Kasabasının Kobanileşme Sürecini ve PKK’nın nihai hedeflerini ele aldığı eserini okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Zaman zaman kendisiyle sohbetlerimizde kendisinden büyük istifada bulunuyoruz. Ufuk açıcı sohbetlerinden faydalanıyoruz.

Kitabın da her ülküdaşımızın bölgesel gelişmeler çerçevesinde bilinç altı, arka plan olması bakımından okumasını faydalı buluyorum.
Sezer YOZGAT

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER