Asikurtlar©

“Ben Ve Çevremdekiler HDP’ye Oy Verdik” Tartişması

“Ben Ve Çevremdekiler HDP’ye Oy Verdik” Tartişması
26 Haziran 2015 - 18:31 'de eklendi ve 4998 kez görüntülendi.

CHP kulisleri kapalı grup toplantısında yaşanan ‘HDP’ye oy verme’ tartışması ile çalkalanıyor. Seçim sonuçları, HDP’ye giden CHP oyları ve Meclis Başkanı adayı gibi konuların tartışıldığı kapalı grup toplantısında büyük tartışma çıktığı belirtildi. Tartışma sırasında iddiaya göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik’in ayağa kalkarak “Ben ve çevremdekiler de HDP’ye oy verdik” diye konuştu. Bu sözler salonda soğuk duş etkisi yaptı.

MUSA ÇAM TEPKİ GÖSTERDİ

Kamu Güvenliği eski Müsteşarı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Özçelik’in bu konuşması üzerine CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın ayağa kalkıp “Sen nasıl partilisin bunu nasıl yapar ve söylersin?” diyerek Özçelik’e tepki gösterdiği öğrenildi. Tartışmanın daha büyümesinin diğer vekiller tarafından önlendiği dile getiriliyor.

ÇAM ‘OLAY DOĞRU AMA…’

Bu iddialar üzerine telefonla ulaştığımız ve olayı anlattığımız CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, olayı doğruladı. HDP’nin barajı geçmesini kendisinin de istediğini belirten Çam ancak toplantının ‘kapalı’ olması nedeniyle yorum yapmak ve konuşmak istemediğini önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili çalışma yapacağını dile getirdi.

CHP’DEN AÇIKLAMA

CHP Grup Yönetimi, kapalı grup toplantısında yaşanan tartışmayla ilgili açıklama yaptı. CHP Grup Basın Danışmanı İsmet Demirdöğen yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Sitenizde yer alan “CHP’de ‘Oyumu HDP’ye verdim’ Kavgası’ başlıklı haberde geçen tartışma yaşanmamıştır. Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik haberinizdeki cümleyi kullanmamıştır. İki milletvekilinin seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirme yapmaları ve farklı görüşler öne sürmeleri son derece doğaldır” dedi.

KAYNAK: RADİKAL

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER