SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Belediyenin 533 milyonu nasıl buharlaştı?

Bu haber 18 Mayıs 2016 - 7:23 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi.

 

SAYGI ÖZTÜRK

Yazının Devamı

DÜZELTME ve CEVAPTIR

  1. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili ” BELEDİYENİN 553 MİLYONU KAYIP” konulu haber ve ile yayınlanan yazınız içeriğinde şirketimiz ile örtüşmeyen açıklamalarda bulunulmuştur. Şirketimizin itibarı ve hakları zedelenmiş , yanlış kanaat oluşmasına neden olunmuş , haksız rekabet oluşturulmuştur.

  2. Şirketimiz Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na 2012 -2014 yılı sonlarına kadar hizmet vermiştir. Hizmet alımı ihale ile gerçekleştirilmiş, şirketimiz ihaleye girmek sureti ile bu hizmet işini almıştır. Son ihale gereği yapılan sözleşme 26.12.2014 tarihinde sona ermiştir. Yeni yapılan ihalede başka bir firma üzerinde kalmıştır. Çalışma sürecinde hiçbir sorun yaşanmamış yapılan işlerin kesin kabulleri gerçekleşmiştir.

  3. Yazı içeriğinde şirketimizin Kaynak Holding’e bağlı şirketlerden olduğu belirtilmiştir. Şirketimiz Bursa’da kurulmuş, Bursa Ticaret Siciline kayıtlı bir şirkettir. Hiçbir zaman bir Holdinge ortaklığı olmamıştır. Kaynak Holding ticaret sicil kayıtlarında da şirketimizin hiçbir şekilde Holding grup şirketlerinden olmadığı basit bir araştırma ile tespit edilebilir. Kaynak Holding ile ilişkilendirmekten kaynaklı bazı web sayfalarında şirketimize kayyum atandığı belirtilmiştir ki, bu açıklamanın hiçbir gerçekliği bulunmamaktadır

  4. Yazı içeriğinde yapılan açıklamalarda şirketimiz tarafından bilgisayar programı kurulumu yapılmadan önce Belediye kayıtlarının defter ortamında tutulduğu belirtilmiştir. Halbuki 2012 yılında da bilgisayar programı kullanılmakta olup kullanılan programın yetersiz olması nedeni ile şirketimizden program ve hizmet alınmıştır.

  5. Yine bu yazı içeriğinde defter ortamında olan kayıtların, şirketimiz tarafından kurulumu yapılan programa aktarımında yazılım işlemlerindeki hatalardan kaynaklı sayım noksanı olarak tanımlanan sonuç ortaya çıktığı açıklanmıştır. Hizmet verilmesi ihale ile gerçekleştirilmiş, yapılan işlerin kesin kabulleri yapılmıştır. Bir hata ve eksiklik tespit edilmemiştir. Yazılım programında bir hata bulunmamaktadır. Yıllarca kullanılmıştır, halihazırda birçok belediyede de kullanılmaktadır.

Şirketimiz adına ayrıca yasal yollara da başvurulmuştur.

Tüm kamuoyu bilgisine sunarız.

21.05.2016

BELSİS BİLGİSAYAR YAZILIM İLETİŞİM

HİZMETLERİ SAN. Ve TİC. LTD. ŞTİ.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.