SON DAKİKA

ŞAHİT OL ANKARA!

KÖŞE YAZILARI

Hayal Kurmak Bedava…

Gündem Yazıları

Bebek katiline çarşı izni mi verildi?

Bu haber 05 Haziran 2015 - 18:53 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.

Elazığ mitinginde MHP liderinin dile getirdiği konulara vatandaş diyor ki, ‘bunları da mı yapmışlar?’ Hep diyorum ya, Devlet Beyin, Türkiye genelinde kredisi yüksektir. MHP seçmeni olsun olmasın, önemli meselelerde gözler ona çevrilir.

İktidar, sözde terörü bitireceğiz deyip ‘Açılım’ başlattığında o adımların ‘bölünme getireceğini’ altı yıl önce dile getirmişti. O sebeptendir ki vatandaş açılım konusunda ikircikliydi. Nitekim, PKK’yı bitireceğiz diye çıktıkları yolda, teröristleri tepemize çıkardılar. Dağdan indirip aramıza saldılar.

PKK’yı bitireceğiz deyip çoğaltan, şımartan AKP iktidarı o süre zarfında o işi bakın nasıl becermiş. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin millet önünde, Erdoğan’ın cevaplaması için sordukları yenilir yutulur cinsten değil.

“1-İmralı canisiyle mektuplaştın mı? Öcalan canisinin İmralı adasından günübirlik giriş-çıkışlarına onay verdin mi?
2-Kandil’deki PKK’lılara dinlenmesin diyerek kriptolu telefon gönderdin mi?
3-Arınç’a yönelik düzmece suikast iddiasından sonra, girilen kozmik odalardan gasp edilen devlet sırları, en mahrem bilgiler kimlerin eline geçti?
4-KCK’nın kuruluşunda katkın ve dahlin var mı?
5- PKK ve HDP’ye başkanlık karşılığında federasyon ümidi verdin mi?” (3 Haziran 2015 – Elazığ)

İddiaların üzerinden saatler geçti, muhatabı sessiz. 5 maddede toplanan sorular, açılım adı altında atılan adımları içeriyor. Şimdi pişkince diyebilirler ki “Açılım zarar görmesin diye hassas davranıldı.’ Tabii tabii.

Hassas davranışın caninin İmralı dışına çıktığı iddiası ile ilgisi olmamalı. ‘Alo fatih’ konusunu hatırlıyorsunuzdur. Alt tarafı anket diyeceksiniz de, fonksiyonu önemli. MHP’nin anket sonucunun HDP’ye kaydırılmasını telefonda ‘açılım süreci zarar görmesin’ diye açıklanıyordu.

Vatanın bölünmesine süreç, çözüm diyen o diller tutulsun. Şehitlerimizin kanında boğulsunlar. Amin.

Caninin İmralı’dan çıktığına dair iddiaları duya geldik. Müebbetlik bir mahkum, İmralı’dan çıkıp nereye gidiyor, kimlerle görüşmek için çıkarılıyor? Açılımın stratejik patronu Amerikalılarla mı görüşüyor? iddia tabi bu. Biliyorsunuz, ‘açılım’ adındaki bölücü paranoya ABD’nin ‘Kürt raporları’ nezaretinde ilerliyor. Devletin çivisini çıkardıkları için, kimin eli kimin cebinde belli değil.

Sözde terörü bitirme gayesi ile yapılan her ne varsa, milletten gizleniyor. Tek başına devlet kesildiler. Kimseye hesap verme gereği duymuyorlar. Siyasi partilerin kurduğu iktidarlar, gelip geçici yönetimler. Oysa AKP iktidarı hiçbir konuda şeffaf olmadığı gibi denetlenebilirliği reddediyor. O sebeple iddialar bir bir gerçeğe dönüşürken, milletimiz yok olmuş gibi görünüyor.

***

O BEŞ SORU İKTİDARI ŞOK ETTİ

İşte MİT tırları.. Altın klozet vakası..Son bir hafta içinde boğulduğumuz konular bunlardı. MHP liderinin soruları, tırlatan klozetin tepesine tüy dikti. Biz böyle bir yönetime layık olduğumuz için mi geliyor bu işler başımıza? Yoksa aldatılan, kandırılan seçmen sebebiyle mi?

İktidarın, caniye ‘tahliye’ sözü verdiği de bilinen bir gerçek. Hele şu seçim öncesi, PKK’nın sessizce beklemesi AKP iktidarının devamında verilen sözler sebebiyle iddiaları aldı başını gidiyor. Görünen köy de kılavuz istemiyor aslında.

PKK partisi mensuplarının, İmralı ve Kandil’in, ABD-AB’nin ‘Sözde Kürt devleti’ kurulması konusundaki baskıları da ortada. PKK-Peşmerge karışımını, Türk topraklarından Suriye’ye geçme izni veren iktidar, Devlet Beyin sorularındaki hataları yapmış mıdır, diye tekrar soruyorum. Sizce?

Aslında millete değil, Tayyip Erdoğan’a sorulduğuna göre, o sorulara cevap mutlaka verilmeli. Bakalım ne diyecek?

Bilirkişi mi isteyecek meselâ.
Bekleyip görelim.

***

BİLİRKİŞİ CANİ ÖCALAN’A SORAR

İktidarın silahsız kuvvetleri olarak adlandırılan ‘Sulh Ceza hakimlikleri’ne açılacak bir davada, meselâ Leyla Zana bilirkişi atanıp İmralı’ya gönderilebilir. Yeni Türkiye’nin yolu o mahkemelerle açılacak. PKK konusunda da en uzmanı Leyla Zana.

En son mecliste, başına ‘sözde Kürt bayraklı’ bant takarken yakalanmıştı. Şimdi o paçavra her yerde gezdiriliyorsa, müsebbibi AKP iktidarıdır. Hiçbir şey yok gibi, sanki teröristlerle muhalefet müzakere yapmış gibi hem HDP’ye, hem MHP’ye çatıyorlar.

Zeytinyağı gibi suyun üzerine çıktı muhteremler. Kürt açılımı ile HDP’yi, teröristleri başımıza bela ettikleri yetmedi, sırada vatanın bölünmesi var.

Direk caniye sorarlar o iddiayı. Ne de olsa aralarında bir bağ oluştu.
Zana sorar Öcalan’a:
– Sayın liderim, siz cezaevinden dışarı çıktınız mı hiç?

O’nun ne diyeceği malum da asıl şuna dikkat çekecektir.
– Siz onu bunu boş verinde, özerklik üzerine daha etkin olun. Af kendiliğinden gelecektir. Verilmiş sözler var. (Bu sürekli dile getiriliyor.)

Allah nasip eder MHP iktidar olursa, cani bülbül gibi o sözleri tek tek açıklayacaktır. O zaman nasıl bir badire atlatılmış görüp, şükredeceğiz milletçe.

***

AKP ARACI YOLDA KALDI

Önlerine çıkan her taşı paralel ilan eden bu zümre, sonunda kafayı yedi. Hem teknik donanımları kontrol edilmeli, hem de tam teşekküllü hastanede durumlarına bakılmalı. Bunca dönüşe nasıl başları dönmüyor, ruh- beden sağlıkları gözden geçirilmeli.

Araç kenara çekilmeli. Şoförüne ‘artık yeter’ denmeli.
Son pişmanlık fayda etmez.

Neval KAVCAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.