Asikurtlar©

Başkan Kılıç’ın ;Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Kılıç’ın ;Cumhuriyet Bayramı Mesajı
29 Ekim 2016 - 17:13 'de eklendi ve 4269 kez görüntülendi.

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Kılıç Cumhuriyetin 93. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Şanlı tarihimizin en büyük dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yıl dönümünü büyük bir coşku, gurur ve onurla idrak ediyoruz.
Bir anlamda Türk milletinin yeniden doğuşunu ifade eden Cumhuriyetimizin 93. yılını kutlamanın gururunu milletçe yaşamaktayız. Cumhuriyetimizin bugün Ulu Önder Atatürk’ün açtığı yolda muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için olumlu ve önemli atılımların temelini oluşturduğunu görüyoruz. Zorlu ve çetin geçen milli mücadele yıllarından sonra kurulan Cumhuriyet, eğitimde, kültürde, sağlıkta sanayi ve kalkınmada kısaca hayatımızın her alanında çağdaşlaşmanın zemini oluşturmuştur. .
Aziz Türk Milleti Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatının vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları ise Cumhuriyet’ e olan sadakati sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden her daim aşmayı bilmiştir. Ulu önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet fedakar milletimizin inancıyla mücadelesiyle sonsuza kadar yaşayacaktır. Yüce Türk Milleti’ nin Çağdaş bir anlayışın ürünü olan Cumhuriyetimize kavuşturan, bağımsızlık yolunda verilen milli mücadelemizin de tüm dünyaya örnek olmasını temenni ederim.
Bu duygu ve düşüncelerle, aziz ve necip Türk Milleti’ nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmet duygularımla anarım.”

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER