SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Başka Türkiye Yoktur!

Bu haber 31 Ağustos 2015 - 20:01 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

Bugünkü yazıma bir düzeltmeyle başlamak istiyorum. Etrafta bu kadar çok hain ve şeref yoksunu olunca galiba her şeyden şüphelenir olduk.

Geçen akşam Ak troller Twitter’da “AKP Türkiye’nin Partisi” sloganını TT (Trend Topic) yapınca… Hemen altında da “Tuğrul Türkeş” TT olunca… Etti mi size “altı T”
“TTTTTT” karşıdan bakınca neye benziyor?.. Didim’deki Apollon tapınağına!..
Apollon kim?.. Güneş tanrısı.. Neyi çağrıştırıyor? “Güneş motel”i!.. Yani 11 vekilin 1977’deki CHP’ye satılma olayını!.. Gördünüz mü parolayı?..

Yok yok, böyle bir senaryo yok!.. Bu soğuk bir komplo şakasıydı!..
O gün bizim daha ciddi bir kaygımız vardı. Geçen hafta birlikte Didem Arslan’a konuk olduğumuz ANDY AR sahibi Faruk Acar, son dakikalarda “HDP ne kadar Türkiye partisi değilse MHP de bir o kadar değildir” deyince ben biraz sert bir karşılık vermiş ve ertesi günkü köşemde AKP’nin seçim kampanyasını “Türkiye’nin partisi” klişesi üzerine kurabileceğini iddia etmiştim.
MHP “doğudan oy alamıyor” diye HDP’yle birlikte “etnik parti” sıfatına sürüklenecek, böylece bu iki partiye kaçan oylar 1 Kasım’da AKP’ye geri gelecekti!..
Böyle olunca da Acar’ın programdaki Türkiye Partisi analizi, bize göre “MHP’ye yönelik komplonun bir parçası” oluyordu.
Biz partililerimizi uyarmak için biraz hızlı hareket etmiş, biraz da sert konuşmuştuk. Oysa 6 seçimde 5 tahmin birinciliği olan Faruk Acar, kendisini böyle bir komplonun içinde görmüyordu.
Dün Faruk Acar, “kendisinin bunu kastetmediğini, CHP için de aynı analizi yaptığını, gördüğü sosyal aritmetiğin böyle bir algı yarattığını anlatmaya çalıştığını” bana iletti.
Bir kısmı bende mahfuz kalan açıklamalarıyla Faruk Bey, analizinin, “bir üst akıl provokasyonu” olmadığına beni inandırdı. Ancak sözleri yanlış anlaşılmaya çok fazla açıktı.
Ben tezgâh ve komplo dışında her görüşe saygılı olduğum için kendisine yaptığım suçlamayı buradan geri alıyorum. Ancak bu hassas dönemde bu tür cümleler kurmanın ne kadar tehlikeli olduğunu, bir kez daha hatırlatıyorum.
MHP ile HDP’yi birbirine benzetmek:

1- Helalle haramı, meşru ile gayrimeşruyu, akla karayı birbirine karıştırmaktır.
Kimse “kardeşim Şırnak’taki % 80’e ne diyeceksiniz?” diyemez, o zaman ben de “Matild Manukyan’daki vergi rekoruna siz ne diyeceksiniz?” derim. Yani her skor alın teriyle alınmaz, her rekor namusla kırılmaz. Helal ile haram asla bir tutulamaz. Bunun sonu Lut kavmi gibi helak olmaktır.
Halk korkuyla oy vermektedir. Son üç yılda da PKK’nın Kandil’den içeri girmesiyle korku artmış; tehdit katsayısı 6,5’tan 13,5’a çıkmıştır. Diğer konjonktürel ve psikolojik faktörleri buraya almıyorum.
2- MHP’nin doğudan oy almasındaki güçlükler, doğuda silahlı terör örgütünün varlığına, HDP’nin batıdan oy almasındaki güçlükler, Batıda terör örgütünün yokluğuna bağlıdır. HDP Kürtleri PKK kurşunuyla tehdit etmektedir.
MHP’nin ise silahla işi yoktur. MHP, sivil siyasetten ayrılmamak için 3500 şehit vermiş yine de iktidarı sandıkta aramış bir partidir.
3- MHP’nin kavrayıcı Milliyetçiliğini HDP’nin etnik ajitasyonuyla bir tutmak Türk kavramını etnik kimlik seviyesine düşürmekle kalmayacak, Kürtlerin uluslaşmasına da meşruiyet kazandıracaktır.
Aklı başında hiçbir Türk, ay yıldızlı bayrağa ve TC Anayasasının değişmez hükümlerine bağlılığı temel ilke yapmış bir MHP’yi, muhayyel ve gayrimeşru bir bayrağı yüceltme iddiasıyla bir tutamaz, eşleştiremez, yanına bile yaklaştıramaz.

4- Çiçek dalına inanıp da HDP’yi itekleyerek Türkiye partisi yapmaya çalışırken MHP’yle eşdeğer görmeniz halinde ona ulus kimliğini de kazandırdıktan sonra PKK, bu 40 yıllık mahsulü size yar etmez. Ya Kürtçülüğe kazandırdığınız meşruiyetle Türkiye tamamen Kürdistan olur. Ya da ayrı bir ulusal devlet niteliği (Çeko-Slovakya gibi) kazanarak Fırat’ın doğusundaki büyümesine devam eder.
Bu durumun, vergi rekortmeni oldu diye Matild Manukyan’ın TÜSİAD Başkanı yapılmasından ve hizmetinin kutsanmasından bir farkı yoktur.
“Merdivenaltı” bir korsan şirketin, anket sonuçlarınızı silah zoruyla aldıktan ve bilgisayarlarınızı virüsledikten sonra “ANDİ AR, 6. Birinciliğine hazırlanıyor!.. İşte rakamlar…” diye reklama girmesi halinde sizin vereceğiniz tepki ne kadar haklı bir tepkiyse, MHP’nin kendisini HDP’ye benzetmeniz karşısında verdiği tepki de bir o kadar haklı tepkidir
Hepimiz daha dikkatli olalım. Başka vatan, başka millet, başka Türkiye yoktur!..

***
Not: Bugün “Tuğrul Türkeş transferi, seçim sonuçlarını etkiler mi?” Sorusunu, ANDY AR’ın dışındaki 4 firma “etkiler” şeklinde cevaplamıştır. Dürüstlüğünden dolayı Faruk Acar’ı kutluyorum.

Şükrü Alnıaçık

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.