SON DAKİKA

SEKTER GİT AHMET HAKAN

Gündem Yazıları

Atatürk Düşmanları Türk Düşmanlarıdır

Bu haber 20 Ocak 2014 - 11:21 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi.

Fikri Atılbaz

Mustafa Kemal Atatürk; bu günkü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu… Türk Devletinin varlık sebebi. Emperyalizme karşı direncin nirengi noktası, Kuvayi Milliyenin başı, İngiliz’lerin, Yunan’lıların, Fransız’ların baş belası, Türk’ün kudreti Atatürk. Dinin en iyi şekilde yaşandığı ülke olan Türkiye’nin mimarı Atatürk.

İmam Hatip Liselerinin 100. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla spor salonunda konuşan Başbakan’ın öve öve bitiremediği imam hatiplilerden bir grup, Mustafa Kemal Atatürk’ün salondaki posterini önce indirdi, daha sonra ayaklarıyla Atatürk posterinin üzerine bastılar. Sonrasında polis Atatürk posterini yerden kaldırıyor, yeniden asıyor ve başına koruma bırakıyor.

Ne sahne ama, sanki PKK gecesi, BDP kongresi. Bu nasıl bir aymazlık, bu nasıl bir utanmazlık, bu nasıl bir Türk düşmanlığı, bu nasıl bir Atatürk karşıtlığı? Bu nasıl bir kin? Bu mudur altın nesil? Başbakan Erdoğan’ın terörist çıkmaz dediği güruh bu mu? Tarihlerine, köklerine, kabul etmeseler de kurtarıcılarına garezle dolu olanlar, kin güdenler, bu gününüze vesile olan o büyük Türk Milliyetçisinden ne istiyorsunuz? Bu düşmanlığınızın sebebi gereksiz siyasi ümmetçiliğiniz veya Emevi zihniyeti mi?

Bu zihniyetin arka planını kimler, hangi tarihi düşmanlıklarla dolduruyorlar, bunu iyice anlamak lazım. Haricilik mi, Rafızilik mi, beyinlerinin arka kısmında yatan sosyolojik neden nedir? Bunların kendilerinin açıklayacağı, renklerini belirtecekleri yok. Bunlar sinsi ve derinden gidiyorlar. Bunlar kendilerine uyan ne varsa, ölüm, rüşvet, saldırı, infaz, yargılama ve benzeri ne varsa caizdir fetvası verdirmekten çekinmiyorlar.

Kanun tanımıyorlar, hak bilmiyorlar, hukuk gözetmiyorlar, Allah’tan korkmuyorlar, yollarına çıkan ne varsa, kim varsa ezmeye kalkıyorlar. Bir ümmet teranesi tutturmuşlar, o yolda her şeyi mubah sayıyorlar. Bunlar kardeş katli vaciptir diyorlar. Ne için, tabiî ki kendi kafalarındaki düzen için.

En acımasız yanları, bütün bu yaptıklarının temeline dini oturtuyorlar. Kendilerine ulviyet yüklüyorlar, sümme haşa lider dedikleri Tayyip Erdoğan’ı Allah gibi görüyorlar. AKP’nin Düzce milletvekili Fevai Arslan şöyle diyor; “Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider var. İşte bunun önünü kesmek istediler” evet, yolsuzlukların, hırsızlıkların üstünü böyle örtmeye çalışıyorlar. Bunlar kafayı yemiş. Kesin bir şey kullanıyorlar; ancak ne olduğunu bilmiyorum. Yoksa inanmış, iman etmiş bir insan böyle konuşabilir mi?

Bunların kendilerini, şıhlarını, Mehdi ya da peygamber ilan edenlerden ne farkları var? Kerameti kendilerinden menkul, din maskesi altında hareket eden çakma dindar, gerçekte dincilik yapan bu soytarıların amacı; Milli Devlet, Üniter Yapı olan Türkiye Cumhuriyeti Devletine köklerini unutturarak, kendini ilan eden, tüm dünyaya kabul ettiren Atatürk’ü yok sayarak, sözde Osmanlı’ya dönüşü sağlayacak olan bir yapının içinde olan bu kör zihniyet, Türk milletini ve Türk kimliğini inkar yolunu seçmiş, bu nedenle; her fırsatta “Ben bir Türk Milliyetçisiyim” diyen Gazilik sıfatını elde etmiş Mustafa Kemal Atatürk’ü yok saymakta, inkar etmekte, aşağılamaya, yerlerde sürümeye, “Türk Milliyetçiliğini ayaklarımızın altına aldık” dedikleri gibi Atatürk posteri üzerinde tepinmeyi maharet saymaktadırlar.

Geldikleri noktayı, bu günkü varlık sebeplerinin vesilesi olanlara karşı böyle bir saldırıda bulunmak, öz benliğini inkar edip, gerçek manada faiz lobilerinin emrinde olmak, BOP’un rantiye labirentinde dolaşan sıçan misali koklaya koklaya yol alan kemirgen bir zihniyetin tezahürüdür. Böyle bir zihniyet kara olduğu kadar kendi öz varlığına düşman, kendi öz benliğini inkara kalkışan, milleti inkar eden, Türklüğü inkar eden zavallı ve yönetilmeye, yönlendirilmeye mahkum bir zihniyettir.

Atatürk adına tahammülleri olmayanların Türk’ü kabullenmeleri mümkün değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Başbakanının olduğu bir toplantıda Atatürk posterini indirmek, Türklüğü taşıyamayan zavallıların işi olsa gerek. Bunu yapanlar da, bunun olmasına seyirci kalanlar da milliyetsizlerdir.

Sağlıcakla kalın!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.