SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Apo Ve Tayyip’e Kulluk Eden Orhan Gencebay

Bu haber 25 Nisan 2013 - 10:58 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

Yıldıray Çiçek

“Akil Adamlar”diye Apo onaylı 63 kişiyi piyasaya sürdüler. İçlerinde bir tane aklı başında konuşan ve yorum yapabilen yok… 63 kişinin tek derdi PKK’ya ve AKP’ye toz kondurmamak ve onların haklarını savunmak. Türk milletinin hakkını koruyan ve savunan bir kişiye henüz rastlamadık. Türkiye nasıl bölünür, Öcalan nasıl kurtulur “Akil Adamların” bundan başka bir derdi yoktur. Bu 63 “Akil Adamın” yarısından fazlasına “Atatürk’ü mü yoksa Öcalan’ı mı seviyorsun?” diye sorun , “Öcalan’ı sevdiklerini” göreceksiniz. Siyasal Kürtçü ve İslamcıların bu manada yıllardır süren ittifakı burada da kendisini çok net göstermektedir. (AB)(D)ullah Öcalan bunlara göre Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine, kavramlarına ve varlığına başkaldırdığı için kutsal birisidir. Aksi olsaydı toplumu ikna için Türkiye’ye dağılan sözde Akil Adamlar ,”Öcalan serbest bırakılsın, federasyon olsun, özerklik olsun” propagandalarını bu derece açıktan yapabilir miydi? Gittikleri her yerde vebalı muamelesi görmeleri de bu yüzdendir. Sadece Güneydoğu Bölgesi’nde BDP/PKK’nın organize ettiği toplantılarda sıkıntı yaşamıyorlar. Onun dışında Türkiye’nin her yerinde büyük tepkiyle karşılanıyorlar, düzenlenen toplantılarda bunların yemedikleri hakaret ve küfür kalmamıştır.

“Akil Adam”demek, PKK’yı meşrulaştırmak ve Öcalan’a önden yol açmak için seçilmiş bir topluluk demektir. Bunlardan bazıları da iktidar menfaatlerinden yararlanmak için her kılığa girebileceğini göstermiş kişilerdir. Mesela sanatçı Orhan Gencebay bunlardan birisidir. Apo’dan onaylı “Akil Adamlar” listesine girdiği günden itibaren hayranlarında büyük hayal kırıklığı ve öfke vardır. Orhan Gencebay bunun farkındadır. Bazen hastalanarak(!) , bazen sıvışarak “Akil Adamlar” heyetinin toplantılarına katılmamaktadır.

Hani “Batsın Bu Dünya” şarkısında diyor ya :

“Şaşıran sen mi yoksa ben mi, anlayamadım

Öyle bir dert verdin ki, kendime gelemedim

Çıkmaz bir sokaktayım, yolumu bulamadım

Of…of…of…of…of…of..of..of…..”

Orhan Gencebay işte bu ruh halindedir şimdi…

Ama bazende katıldığı televizyon programlarında elma ve armutları birbirine karıştırarak saçmalamaktadır.

Katıldığı “Siyaset Meydanı” programında Orhan Gencebay diyor ki: Rahmetli Ziya Gökalp’in bir sözü var; ‘Bir Türk ne kadar Kürt ise bir Kürt de o kadar Türk’tür'”

Apo’dan onaylı “Akil Adamlar” listesinde bulunan Orhan Gencebay, hayırdır Ziya Gökalp’in bu sözünün üstlendiğin misyonla alakası nedir? AKP iktidarının hayata geçirmeye çalıştığı PKK Açılımına karşı çıkanlar Kürt kökenli vatandaşlarımıza düşmanlık olsun diye mi karşı çıkıyor? Yoksa Türk-Kürt kardeşliğini ortadan kaldıracağına inandığı için mi?

Sana “Akil Adam” sıfatını veren (AB)(D)ullah Öcalan mı Kürt düşmanı? Yoksa yıllardan beri Türk-Kürt kardeşliğini koruyan ve hala korumaya çalışan Türk milliyetçileri mi?

Aynı zamanda Kürtlerinde en büyük düşmanı olan, Kürtlere de çok büyük zulümler yapan Apo ve örgütü PKK mı Kürtlerin temsilcisidir?

Dağa kandırarak çıkardığı Kürt çocuklarına, dağ kadrosunda bulunan örgüt elebaşlarının eşlerine kadar tecavüz eden Apo mu Kürtlerin temsilcisidir?

Kundaktaki Kürt bebeklerini kurşuna dizen PKK, dizdiren Apo mu Kürtlerin temsilcisidir?

“HEP’e destek vermeyen Kürdün tavuğuna kadar öldürün” diyen,”Otoritemizi kabul etmeyenlerin evdeki faresine kadar başını ezin, göçertin. O topraklarda tarafsız kimse olmaz, ya bizdendir yada düşman” diyen ve”Kürtler kadar aşağılık bir topluluk yok, en ufak hatalarında kafalarını ezeceksin, yoksa laf dinletemezsin” diyen Apo mu Kürtlerin temsilcisidir?

Evet, Orhan Gencebay madem Ziya Gökalp’in sözlerini referans ederek “Akil Adam” olma rolünü oynuyorsun bunun cevabını sen ver: Kürtlerin temsilcisi PKK ve Apo mudur?

Orhan Gencebay Ziya Gökalp’in sözünü kime, niçin hatırlatıyorsun? “Akil Adamlar” listesinde yer alarak zaten Türk-Kürt düşmanlarının safında yerini aldın sen… Bu ülkede PKK Açılımına kim karşı çıkıyorsa, Kürt kökenli vatandaşlarımızın gerçek dostudur. Kim PKK Açılımına destek veriyorsa gerçek Kürt düşmanıdır.

Orhan Gencebay Apo’nun icadı “Akil Adamlar” listesinde yer almakla Türk milletine düşmanlığın tescillendiği gibi, aynı zamanda Kürt kökenli vatandaşlarımızı PKK’nın kucağına bırakma projesine destek vererek Kürt düşmanlığında tescillenmiştir.

Sizin gibilerin zekâsının basmadığı hadise işte budur. Türk milletinin bölünmez bütünlüğüne dinamiti PKK ve Apo’yu Kürtlerin temsilcisi haline getirmekle sizler yapıyorsunuz.

İşte bu ihanet sürecine direniş başlatan MHP Lideri Devlet Bahçeli sizin gibi zekâ sahipleri anlasın diye İzmir mitinginden bir kez daha “Tam bir kararlılıkla söylemek isterim ki, PKK etnik temelli bölücü ve kanlı bir terör örgütüdür. PKK, Kürt kökenli kardeşlerimin asla temsilcisi değildir. İmralı canisi Kürt kökenli vatandaşlarımın lideri değildir, olamayacaktır.” diye haykırmıştır.

“Akil Adamlığına”referans Ziya Gökalp’ler değil , (AB)(D)ullah Öcalan’lar olur Orhan Gencebay…

Bu toplumda bir saygınlığın vardı onu da Apo’nun “Akil Adamlar” listesinde yer alarak bitirdin… Aynı Kadir İnanır, aynı Hülya Koçyiğit gibi…

Yine “Batsın Bu Dünya ” şarkısında “Kula kulluk edene yazıklar olsun.” diyen Orhan Gencebay’a bizde diyoruz ki: Recep Tayyip Erdoğan ve (AB)(D)ullah Öcalan’a kulluk eden Orhan Gencebay asıl sana yazıklar olsun.

Haydi, Orhan Gencebay! Kandil’e ve İmralı’ya da git onlara da “Bir teselli ver” Senden artık beklenen budur. Türk milliyetçiliğinin yetiştirdiği büyük dava adamı Ziya Gökalp ile mesaj vermek sana mı kaldı?

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.