SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Akşener’den gizlenen “FETÖ” iddiası

Bu haber 05 Mart 2018 - 20:42 'de eklendi ve 4.730 kez görüntülendi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul İl Başkanlığı genel kurulunda kürsüye çıktı. Parti liderlerine seslenen ve “Etrafımda FETÖ’cü yok” diyen Akşener’in büyük bir aldanmanın içinde olduğu gözlendi.

İDDİALAR VAHİM

Wikileaks belgelerinde FETÖ’yla iltisaklı olduğu iddia edilen bir isim, Meral Akşener’in hemen yanıbaşında, il divan kurulunda yer aldı. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın hazırladığı kongre divan kurulunda üye olan İYİ Parti kurucusu Prof. Dr. Mualla Uydu Yücel’in ismi Wikileaks belgelerinde, “İstanbul Üniversitesi’ne yerleştirilen bu kadrolar, Emniyet ve TSK’da yuvalanan FETÖ unsurlarıyla koordineli olarak çalışmışlar, FETÖ’ya eleman devşirmede etkin görev yapmışlardır” ifadeleriyle yer aldı.

PROF. YÜCEL DE LİSTEDE

Ciddi Gazetenin haberine göre Türkiye’den erişimin yasak olduğu ancak özel bir programla görülebilen Wikileaks.org’da “İstanbul Üniversitesi FETÖ yapılanmasına dair tespitler” başlıklı yazının ilgili bölümünde şu iddialara yer verildi:

“Doç. Dr. İsmail Mangaltepe, Doç. Dr. EnfelDoğan, Doç. Dr. Ferhat Aslan, Yard. Doç. Dr. Ayhan Tergip, Doç. Dr. Murat Karavelioğlu, FETÖ’nün İstanbul Üniversitesindeki aktif militanları olarak öne çıkmıştır. Bu kadrolaşma ve adam devşirme çalışmaları sırasında, Tarih Bölümünde Prof. Dr. Mualla Uydu Yücel, Prof. Dr. Ali Aslan; Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde Prof. Dr. Hatice Tören, FETÖ’nün kripto militanları olarak faaliyet göstermişlerdir. Özellikle Doç. Dr. Enfel Doğan ve Doç. Dr. Ferhat Aslan Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Özkan üzerinden Türk Dili ve Edebiyatı ve Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları olmak üzere fakültenin ilgili bölümlerini hiyerarşik biçimde asistandan profesör kadrosuna kadar yapılandırmışlardır. Avrasya ve Türkiyat Enstitüleri ise tamamen FETÖ örgütü tarafından ele geçirilmiştir. Örneğin Avrasya Enstitüsü’ne Rusya imamı iken ve bütün evrakları sahte olmasına rağmen Prof. Dr. İsmet Biner 17 Aralık sonrası ivedilikle atanmıştır. Benzer biçimde FETÖ’nün Londra’da görev yapan militanlarından Ayhan Tergip’in, Doç Dr. Enfel Doğan vasıtası ile ve sahte bir tez çalışmasıyla Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne atanması sağlanmıştır.”

KURUCULAR KURULUNDA YER ALDI

Wikileaks belgelerinde ismi yer alan ve FETÖ’nun İstanbul Üniversitesi’ndeki yapılanmasında aracı olduğu iddia edilen Prof. Dr. Mualla Uydu Yücel, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü eski ana bilim dalı başkanıyken, bölümünde başka profesör olmamasına rağmen görev süresi doldu ancak tekrar ataması yapılmadı. Yücel, 25 Ekim tarihinde kurulan İYİ Parti’de kurucular kurulunda yer aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.