SON DAKİKA

CHP nereye?

KÖŞE YAZILARI

MHP OLMASAYDI..

KÖŞE YAZILARI

AKP’yi AKP Yapan Cemaat: “Sen Bu İşin Sonunu Düşünmedin Mi?”

Bu haber 08 Mart 2016 - 9:53 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.

“Harplerde yara bere olmuş, ölmüş bir askerin Müslüman ölüsü mü, gayrimüslim ölüsü mü olduğunu nasıl bilirlerdi bilir misiniz? Bomba atılmış, kıyafeti de parçalanmış mesela, parça parça olmuş. Yüzükoyun düşmüşse kafirdir. Arka üstü düşmüşse Müslüman ölüsüdür. Alıp götürürler. Niye? Müslüman son nefesini verirken sonsuzluğa teveccüh eder.”

Bu cümleyi kuran bir adamın akıl sağlığından söz etmek mümkün mü? Mümkün değil dediğinizi duyar gibiyim. Ne yazık ki ülkeyi bu anlayış yönetiyor. Bu adamlar AKP’yi övüyor, adeta uçuruyorlar. Yüzükoyun şehit olan binlerce askerimize, polisimize hakaret eden bu zıvanadan çıkmış adam, bu hakaretleriyle dinden de çıkmış olmuyor mu?

Dedik ya sadece at izi it izi değil, bütün saçma sapan insanların, vahşi hayvanları bile aratacak insanların ortada cirit attığı ve AKP iktidarına destek verdiği bir üllke olduk.

Ancak bu iktidara koşulsuz destek olanlar, AKP’nin işini bittiklerini limon gibi sıkıp attığını unutmaktadırlar. Veya içinde bulundukları ortamda her dedikleri gerçekleşince, iş arayanlara iş bulununca, yazacak olanlara köşe bulununca, müdürlük, yardımcılık, rektörlük, görevlerine getirilince, ihalelere ortak edilince ya da ihaleler alınınca yaşananlar unutuluyor.

Cemaatle yola çıkan AKP, yolun sonunda en başından beri cemate karşı olan Perinçek’le beraber olmuştur. Oysa dini referansa ihtiyaç duyduğu için, dini siyasete alet ettiği için, milleti dinle kandırdıkları, gözlerini boyadıkları için dini gözükmeleri lazımdı. Bunun içinde cemaetle 11 yıl süren bir birliktelik yaşadılar. Fethullah Gülen’le bir arada görünmek için sıraya girdiler, elini öpmek için kapısında kamp kurdular. Karşılığında üç-beş kadro verdiler, devlette sözlerini geçirttiler, buna karşılık cemaat yaşananlara, ülkede dönen dolaplara göz yumdu ve yayın organlarında AKP reklamı yaptılar.

Cemaatın tertip ettiği Abant toplantılarının vazgeçilmez davetlileri Türk Devletinin, Cumhuriyetin karşıtlarıydı. AKP zihniyetiydi.

Atatürk’e beraber salladılar, Türkiye Cumhuriyetinin aslında etnik cenneti olduğunu savundular, mezhep birlikteliği ile dinin bütününden uzaklaştılar. Biz asla siyasete girmeyiz diyen cemaat siyasetten hiç çıkmaz oldu. 2010 referandumunda cami avlularında 2002 yılı ile 2010 yılları arasında mukayese yapıp AKP dönemini üstün gösteren kalite baskılı broşürler dağıttılar. Ne sanıyoruz beyler bunlar diğer suç ortaklarıyla beraber AKP’nin iktidar olmasını, iktidarda kalmasını el birliğiyle sağladılar.

Şimdi şikayetçi oldukları yargı, onların ölüleri bile oy atmaya çağırdıkları zaman kök salmaya başladı. Aynı zamanda din düşmanı, Allah düşmanı olan PKK’yla masaya oturulması gerektiğini bunun için elde öpülür etek de öpülür dedikleri arşivlerde duruyor.

Bunlar HDP’yi sempatik bulan ve millete sempatik gösterenlerdir. Hem dersliklerimize saldırılıyor diyeceksin, hem de bunu yapan terör örgütünü hakları diye yaptıklarını savunacaksın.

Artık her yerde cemaat adı o kadar geçiyorduki, neredeyse her işe giren cemaaten referans getiriyordu. Şu müdür cemaatten, bu müdür cemaatten diye her yer parsellendi. Bu yüzden sizde gerçek gücünüzü unuttunuz. Sandınız ki Zaman 1 milyon satınca 1 milyon inanan insanınız var. Ancak işiniz bittiğinde artık size ihtiyaç duymayanlar tarafından oyumuzu hiçbir şekilde etkilemez diyen AKP tarafından çok fena biçimde sokuldunuz.

Sayenizde sistemleşen AKP sizden öyle bir intikam aldı ki. Siz bile ‘ama niye’ dediniz. Bu durumun böyle olacağını söyledik kulaklarınızı kapattınız. Yılanla, akreple bir çuvala giren sonunda sokulmaya, ayıyla inine giren parçalanmaya mahkumdur hatırlatmasında bulunduk, dinletemedik.

Bugün dahi dün yaptıkları hatalardan ders çıkarmayanlar yine HDP’yi desteklemektedir. AKP’nin bölücü senaryolarına şapka çıkarmaktadır. Sonra da ağlamaktadır. Kabataş olayında önce, 13 Haziran 2013’de,”Kadınlar küfrediyor, erkekler vuruyordu” 14 Haziran 2013’de ise, “Darp edilen genç annenin 6 aylık bebeği sütten kesildi”başlıklarıyla AKP iktidarını destekleyen Zaman sonra işine gelmediği için, olayın doğru olduğunu savunanlar için, 14 yandaş yazar ‘Kabataş yalanı’ için aynı başlığı attı” şeklinde bir haberle yazarları eleştirdi.

Dün böyle bir ikilem içine düşen Zaman bugün, beraber yürüdükleri tarafından kayyımın eline düşürülmüştür. Dün Kabataş yalanına 13 Haziran 2013 tarihinde, “Eylemcilere tam destek verenlerden başörtülü bir kadın ve çocuğunu öldüresiye döven alçakları telin etmelerini bekliyorum. Buyurun lütfen!” diyerek destek veren Dumanlı cemaat paralel ilan edildikten sonra, haktan, hukuktan, adaletten söz etmeye başlamıştır. Acı ama cemaatin durumu bu büyük riya!

Şimdi bize kızanlar olacaktır. Lakin yazdıklarımızın hepsi gerçek ve gerçekler acıdır. Zaman’a karşı girişilen operasyona, basının susturulmasına karşıyız. Başörtüsünden dolayı değil, polisin insanları dövmesine karşıyız. Kanunların yerine geçip insanları cezalandırmasına karşıyız.. Haksızlığa karşıyız. Zulme karşıyız. Zalimlere karşıyız. Ancak bütün bunlara karşıyız diye dün yaptığınız yanlışları, AKP’ye yancı olmanızı, sırtlamanızı, taşımanızı unutacak değiliz. Sizin şimdi içleracısı durumunuzu en iyi özetleyen türkü sözü şu:

“Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi?

Sen bu işin sonunu düşünmedin mi?”

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.