SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Akp’nin İstiklal Mahkemeleri Rahatsızlığı

Bu haber 14 Aralık 2013 - 0:01 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi.

ERTUĞRUL KALAFAT

Görünen odur ki,Said Rıza ve İskilipli Atıf Hoca’ yı dillerine dolayıp arşivlerin açılmasını isteyen siyasal iktidarın intikam hissiyle İstiklal mahkemelerinden rövanşı almak gibi ince bir hesabı var.

Bütün amaçları iade’i itibar yapabilmek..Ancak O zaman da Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü çeteci olarak ilan etmeniz gerekir ki, bu Devletin kuruluş felsefesini inkar anlamına gelir.

Zira , M.Kemal Atatürk 16 Ocak 1923’te İzmit’te yaptığı basın toplantısında”İnkilabın kanunları mevcut yasa ve kanunlardan daha üstündür.”diyerek İstiklal Mahkemelerini yöneten Savcı ve Hakimlere devrim kanunlarına göre cezalandırma yapmalarını istemişti.O zaman bunlara göre Atatürk’te suçludur.

Bölücü Seyyid Rıza’nın heykellerinin dikildiği günümüzde, Dersim katliamı gibi ucube sözler sarfederek Devletin meşu müdafa hakkı görmezden gelinmektedir. Oysa Devlete başkaldıran,meydan okuyan ve isyan edenlerin 34 mehmetçiğimizi şehid etmesi umurlarında bile değil..

29 NİSAN 1920 tarihinde kabul edilen “Hıyanet-i Vataniye Kanunu”nu sontrasında kurulan İstiklal Mahkemeleri,Asker kaçakları,vatana ihanet, ayaklanma, casusluk, bozgunculuk ve aleyhte propaganda, soygunculuk, görevini kötüye kullanma, halka eziyet ve baskı, askere saldırı, Tekalif-i Milliyeden mal kaçırmak, düşmana yardım ve işbirliği, düşman ordusuna katılmakv.b suçları kapsıyordu.

Namı diğer Kel Ali,Kılıç Ali ve Necip Ali…………………….

Bir başka deyişle Aliler Divanı dedikleri mahkeme’i kübra…Atatürk’e sonsuz sadakatleri olan Üç Ali de İstiklal mahkemelerinde yargılanan vatan hainlerini,asker kaçaklarını,isyancıları asla affetmediler. Eğer affetselerdi zaten Atatürk ilke ve inkilapları başarıya asla ulaşamazdı.

İstiklal mahkemelerinin kararlarıyla 1054 kişi idam edildi. 2 bin 696 kişinin idamları, askerden kaçmamaları şartıyla affedildi.243 kişiye gıyabında idam cezası verildi. 1786 kişi kalebent ve kürek cezasına çarptırıldı. 11 bin 744 kişi beraat etti. 41 bin 768 kişi ise daha hafif cezalara çarptırıldı.

Şimdi ileri demokrasi adına ileri geri konuşup iktidara gelmeyi fırsatı ganimet zannederek tarihin akışını tersine döndüreceğiniz zannedenlere sesleniyorum.

”-Beyler nafile uğraşmayın…Tarih kendi devrinde hükmünü vermiştir.Bu hüküm verilmemiş olsaydı bugün T.C Devleti diye bir Devlet olmazdı.”Atatürk deccaldir.Din düşmanıdır.Katli vaciptir” diye halkı galeyana getirip isyana teşvik eden sözde mollalara karşı teşekkür edilecek değildi herhalde…

”Atatürk’ün kurduğu Devleti tanımıyoruz” diyerek Konya da başgösteren Delibaş isyanı şayet bastırılmamış olsaydı Anadolu’da bir Türk Devleti’nden de bahsetmiyor olacaktık bugün..

Hala minarelerimizde EZAN SESİ duyuluyorsa bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun silah arkadaşlarına borçluyuz.

Üç Ali’yi Milletin gözünde mahkum etme ve itibarsızlaştırma tezgahına tevessül etmeden O Üç şahısın İstiklal savaşında yaptığı fedekarlıkları ve kahramanlıkları bir daha okuyunuz isterseniz…

Minnet duyacağımız kahramanları vatan haini ilan edecek noktaya getiren bu iktidara yazıklar olsun…

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.