SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

AKP Ve CHP’de Samiyet Var Mı?

Bu haber 25 Şubat 2016 - 10:30 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.

Kemal Kılıçdaroğlu ilk defa bu kadar sert ve net konuştu. Doğrusu memnun oldum. Ancak tek bir sorun var söylediklerinde samimi. CHP tümden bu gikre inanıyor mu? Bu konuda tereddüt içermekteyim. Sezgin Tanrıkukulu ve benzeri insanlar CHP yönetiminde olduğu müddetçe sadece benim değil, gerçek CHP’lileri de tereddüte düşürecek, konuya şüpheyle bakmasına sebep olacaklar.

Çünkü HDP’lilerle PKK çaputu altında yürüyüş yapanlar onlar, HDP’lileri haklı görenler, haklı gösterenler onlar, bebek katili ev hapsine çıkabilir diyenler onlar… Bu cümleleri o kadar uzatabiliriz ki, köşeyi onları ayırmamız gerekir. İşte böyle bir oyunsal, kurgu CHP’ye inanmak çok zor!
Acaba CHP’yi böyle açıklamalar yapmaya iten neden, son günlerde gelen şehit sayısı mı? Bu mevcut durum nasıl AKP’ye, başbakana, cumhurbaşkanına, bakanlara, danışmanlara Milliyetçi olmayı öğrettiyse, CHP’ye de böyle bir açıklama yapmayı gerekli kılmıştır.

1 Kasım’dan önce bir Kürt kanalına çıkıp, gerekirse anayasanın değişmez maddelerini de tartışırı diyen bir zihniyetin samimiyetinden kuşku duyuyorum.
Olay Ankara’da kendini patlatıp 29 kişinin şehadetine sebep olan insan dışı bir varlığın, bir PKK’lı için kurulmuş olan taziye mekanını HDP milletveki ziyaret ediyor. Bu faaliyeti her ne kadar HDP insani olarak değerlendirirse değerlendirsin, aslında olay tamamen insanlık dışıdır.

Ziyaretinde bulunan kişi trafik kazasında ölmedi, balkondan aşağı düşmedi, Suriyeliler gibi denizde boğulmadı… Ya ne oldu? Sivillerle beraber askeri personelin havaya uçurulmasına sebep olan bir sapık terörist. Şimdi hangi açıdan bakarsanız bakın gerek geberen şahıs açısından, gerek sahip olduğu, gerekse ona sahip olan zihniyet açısından bakarsak bakalım, durum fecaat.

Bu ziyareti masum bir niyet, insani bir özellik diye göstermek ya da görmek, olaya böyle bakanların vicdasız olduklarını gösterir. İzansız olduklarını gösterir. Dinsiz olduklarını anlatır. Savunulacak tek bir yanı yoktur. Bu olay inşallah HDP’ye oy verenlere de, onların asıl maskesiz yüzlerini görmesine nasip olur.
Böyle bir olayın eleştirilmesi gerekir. Hem de en sert biçimde. hak ettiğ biçimde… İşte bu açıklamalrdan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklaması da şöyle: “Teröristin taziye çadırına gitmek doğru değildir ve bu ülkeye ihanettir, asla kabul etmiyorum. Parlamentoya geleceksin, Türkiye Cumhuriyeti’nden aylık alacaksın, ‘namusun ve şerefin üzerine’yemin edeceksin, sonra kalkacaksın teröristi ödüllendirir, terör eylemini özendirir gibi çadırına gideceksin. Kınıyoruz ve kabul etmiyoruz”
Tekrar söylüyorum açıklamayı çok yerinde buluyorum; ama samimiyetinden şüpheliyim. Aynen bu konuda eleştiren sayın Davutoğlu’nun açıklamalarında da samimiyet aradığım gibi sayın Kılıçdaroğlu’nun açıklamasınada samimiyet arıyorum.

Çünkü düne kadar milliyetçiliği ayaklarının altına alanlar, bugün nasıl oluyorda milliyetçi kesiliyorlar? Düne kadar HDP bizim partnerimiz diyenler, HDP ile sevişenler, Dolmabahçe’de baş köşeye oturtup, karşılarına geçenlerin bugünkü söylemlerine nasıl inanalım?
PKK çaputlarını taşımayı, bebek katinin posterini taşımayı, o kafire sayın demeyi biz serbest hale getirdik diyen bir zihniyetten, valiler PKK’ya dokunulmamasını, yaptıklarına göz yumulmasını, şehirlere patlayılar, silahlar, mühimmatlar taşınıp saklanmasına fırsat verenler, şimdi ne değiştide milliyetçi söylemlerde bulunuyorsunuz? Ve biz sizin samimiyetinize nasıl inanalım?
İşte bu yüzden ne sayın Davuroğlu’nun ne de sayın Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına güvenmiyor o yüzden konuşmalarında samimiyet arıyorum.
Gelelim bu harekette bulunan vekilin yaptığına. hiçbir şekilde insaniyetle bağdaştırılmayacak bir hareketi normalmiş gibi göstermek; ancak ihanet içinde olanlara yakışan bir şeydir. Bu memeleketin suyunu içen, havasını teneffüs eden, ekmeğini yiyen biri ancak yemek yediği kaba pislemek isterse böyle bir şey yapmış olur. Şimdi her olayda olduğu gibi bu çirkin senaryoya da hümanitçe yaklaşan züttürükler olacaktır. Onlara uyarım artık kendinize gelin, aklınızı başınıza alın demek olacaktır. Yoksa sizler de ihanetin izini sürenlerin çizgisinde yok olup gideceksiniz.
Ülkücü Hareketin Lideri Devlet Bahçeli’nin dedikleri dikkatle dinlenmeli ve hemen gereği yapılmalıdır. “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı teröristlere övgüler düzen, şehitlerimizin kanına giren çürümüşleri kınamaktan dahi imtina eden ve terörle arasına mesafe koyamayan Kandil siyasetçileri hakkında hemen devreye girmeli, hukuku çalıştırmalıdır.” Lider Bahçeli’nin bu sözlerine çok dikkat etmeli ve hemen uygulanmasına geçilmelidir.
HDP’li vekilin yaptığı bu harekete göz yummak, soysuzluğun soy bulmasına, alçaklığın, ihanetin meşrulaşmasına yol açacaktır.
Sağlıcakla kalın!
Fikri Atılbaz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.