SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

AKP, PKK’ya Yasal Düzenleme Getiriyor

Bu haber 06 Haziran 2014 - 14:14 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

AKP’nin Diyarbakır’da düzenlediği ihanet süreci çalıştayına katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve İçişleri Bakanı Efkan Ala, yaptıkları konuşmada İmralı canisini nasıl muhatap alıp, “şeref” görüşmeleri yaptıklarını anlattılar. Atalay’ın, yeni yol haritasında yasal düzenleme yapılacağını ve bunun için Meclis’e gidileceğini açıklaması, İmralı canisine nasıl teslim olduklarının itirafı oldu. İmralı’ya giden HDP Milletvekilleri bebek katilinin AKP’ye yeni bir yol haritası verdiğini açıklamışlardı.

AKP’nin bakanları, Cumhurbaşkanlığı icazeti alabilmek için bebek katiline nasıl teslim olduklarını övünerek anlattılar. Diyarbakır’da düzenlediği ihanet süreci çalıştayına katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve İçişleri Bakanı Efkan Ala, yaptıkları konuşmada İmralı canisini nasıl muhatap alıp, “şeref” görüşmeleri yaptıklarını anlattılar. Atalay’ın, yeni yol haritasında yasal düzenleme yapılacağını ve bunun için Meclis’e gidileceğini açıklaması, İmralı canisine nasıl teslim olduklarının itirafı oldu. İmralı’ya giden HDP Milletvekilleri bebek katilinin AKP’ye yeni bir yol haritası verdiğini açıklamışlardı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala’da, “Bir şey gözden kaçıyor. Türkiye görüşmeleri eskiden de yapıyordu. Ancak başka ülkeler aracılığıyla yapılıyordu. Biz onları da aradan çıkardık. AKP kendisi görüşüyor” diyerek, bebek katiliyle nasıl muhatap olduklarını ilan etti. Böylece İmralı’ya giden HDP milletvekillerinin bebek katiliyle siyasi görüşmelerin başladığı yönündeki açıklamaları da doğrulanmış oldu. AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın İmralı’ya giderek bebek katiliyle görüştüğü haberleri medyaya yansıdı.

ATALAY’IN YOL HARİTASI İTİRAFI

Diyarbakır’da devam eden ve AKP Ar-Ge başkanlığının düzenlediği ve adına “Çözüm Süreci” denilen, aslı “ihanet süreci” olan çalıştayı’nda konuşan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, yeni aşamada yasal düzenlemeler yapılacağını ve Meclis’e gidileceğini açıkladı. Atalay, “Yeni yol haritası tarihli somut ve sonuca götürücü olacak. Eğer yol haritası gerektiriyorsa yasal düzenleme de yapılacak meclise de gidilecek. Bütün bu boyutlarıyla çalışmamızı sürdürüyoruz.” dedi. Atalay sözlerine şöyle devam etti: “Yeni bir yol haritası üzerindeyiz. Sürece yeni bir ivme kazandırma çalışmamız var. 30 Mart seçimi arefesinde seçime yoğunlaşmıştık ama şimdi tekrar sürece yoğunlaşmamız arttı. Başbakanımızın başkanlığında uzun bir değerlendirme yaptık. Yeniden geldiğimiz safhadan itibaren daha somut periyodu belli bir yol haritası üzerinde çalışma kararı çıktı.

Şu anda biz bu çalışmayı yapıyoruz. Burada tabii ki diyaloglarımız sürüyor. Son zamanlarda siyaset kurumunu ön planda tutma yönünde çabalarımız var. Doğrusu biz siyaset kurumunu daima en önemli ayak olarak görüyoruz. Nihai hedefimiz bütün bu konular sorunlar ülkenin bütün dertleri siyaset içinde tartışılsın ve çözülsün. Tam da bu ortamda bu çatışmalardan önce planlanmış ama çok zamanlı bu çalıştay gündeme geldi.”

Atalay’ın sözünü ettiği yol haritasının İmralı canisi tarafından hazırlandığını HDP milletvekilleri günler öncesinden ilan ettiler. Atalay’ın “diyalog” dediği şeyin de, İmralı canisiyle şeref üzerinden yapılan doğrudan görüşmeler olduğu anlaşıldı. Atalay’ın açıklamaları İmralı canisinin HDP milletvekilleri aracılığı ile verdiği talimatların nasıl yerine getirildiğini ibret verecek biçimde ortaya koydu.

Çalıştay’da konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala da, “Bu süreçte yol haritamızı koyuyoruz ve kararımızı ciddi bir şekilde gerçkeleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.” ifadeleriyle sürece İmralı canisinin belirlediği yeni yol haritasıyla devam edileceğini açıkladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.