Asikurtlar©

Akp nin referandum planı

Akp nin referandum planı
06 Mart 2016 - 12:57 'de eklendi ve 4445 kez görüntülendi.

Abdurrahman Dilipak, HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılıp tutuklanacağını ve yapılacak seçimle AKP’nin vekil sayısının arttırılacağını öne sürdü.

AKP’ye yakın Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılıp tutuklanacağını ve yapılacak seçimle AKP’nin vekil sayısının arttırılacağını öne sürdü.

“DOKUNULMAZLIKLARI KALKINCA GÖZALTINA ALINABİLİR VE TUTUKLANABİLİR”

TBMM’de HDP’li milletvekillerinin tezkerelerinin görüşülüp dokunulmazlık kaldırılacağını iddia eden Dilipak, bugünkü yazısında süreci şöyle anlattı:

 

“Önümüzdeki günlerde PKK ile ilişkili milletvekillerinin tezkereleri de TBMM’de ele alınarak bazı HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırılabilir.. Sanırım önce bütçe görüşmeleri ele alınır ve ardından tezkereler oylanır. Bir sonraki adım yargılama süreci olur. Belki bazıları dokunulmazlıkları kalkınca gözaltına alınabilir ve tutuklanabilir.”

“MESELA AK PARTİ TEK BAŞINA REFERANDUM ÇOĞUNLUĞUNA ULAŞABİLİR”

 

TBMM’de grup kuracak sayıyı etkileyecek şekilde HDP’nin vekili tutuklanırsa da bölgelerde ara seçime gidileceğini söyleyen Dilipak şöyle devam etti: “Tabii böyle bir durumda seçim sonuçlarının parlamento aritmetiğini nasıl değiştireceği merak konusu.. Bu durum AK Parti ve HDP’de yeni dengeler oluşmasına sebep olabilir. Mesela AK Parti tek başına referandum çoğunluğuna ulaşabilir. Yeni Anayasa ve Başkanlık konusunda muhalefete ihtiyaç duymayabilir.. HDP parlamentodaki grubunu kaybedebilir.”

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER