SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

AKP Bu Maddeleri Kabul Etmeyerek MHP İle Koalisyon Olma Görevinden Kaçmıştır

Bu haber 19 Ağustos 2015 - 12:23 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.

Döndük dolaştık yine MHP’yi eleştirme günlerine.
Hadi hayırlısı bakalım…
Sevgili kardeşlerim, Abilerim, Ablalarım,

7 Haziran günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ne dediyse bugünde aynısını söyledi ama kıyamet nedense koalisyon görüşmelerinde patladı. Koalisyon görüşmelerinden sonra ortaya çıkan hava sanki MHP’nin istemediği ve karşı çıktığı yönündeydi. Algılar bu yönde olunca MHP’nin koalisyon istekleri nelerdi bunlara bir bakalım;

1-Terörle müzakere değil mücadele edilecek.

Çözüm süreci boyunca PKK güçlenip, palazlandı ve sadece şu 1 ay da hergün şehit haberleriyle canımızdan can gitti. Hergün çatışma ortamı yaratarak sağ ve solu yakıp, yıktılar. Yeri geldi özerklik ilan ettiler, yeri geldi devlet malına zarar verdiler. Vatan evlatlarını şerefsizce ve adice şehit ettiler.

MHP’nin bu maddesi seni ilgilendirmiyor mu? yada Bu durum seni rahatsız etmiyor mu? Çözüm süreciyle memleketin çözülmeye doğru gittiğini görmüyor musun?

2- Anayasa’nın ilk 4 maddesine dokunulmayacak. Nedir bunlar ?

-Devletin şekli
Madde 1 – Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

-Cumhuriyetin nitelikleri
Madde 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

-Devletin bütünlüğü,resmi dili,bayrağı, milli marşı ve başkenti
Madde 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
Milli marşı ”İstiklal Marşı”dır.
Başkenti Ankara’dır.

Değiştirilemeyecek hükümler
Madde 4- Anayasanın 1.inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyetin olduğu hakkındaki hüküm ile, 2.maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3. maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Bunlar senin olmazsa olmazların biliyorsun değil mi ? Bu maddeler olmazsa neler olabileceğini bir düşün. Marşın değişecek. Resmi dilin yanına diller eklenecek. Cumhuriyetin şekli ve yapısında değişikliğe gidilecek. Bunlar olunca seni rahatsız etmeyecek mi ?

3- Yargı 17/25 Aralık yolsuzluk dosyalarının sonuna kadar gidilecek.

Hatırlatayım sana.
-Bakan çocuklarının odalarından çıkan kutu kutu paralar.
-Barış Güler 17 Aralık sabahı babasını aramış. Babası Muammer Güler’de ”ne var oğlum senin evinde?” diye sormuş, oğlu ”üç beş kuruş”demiş. Babası ”kaç lira oğlum diye sorunca, oğlu bir trilyon civarı demiştir.

-(Bilal Erdoğan)Bende ne olabilir babacığım, senin paran var kasada.
-(RTE)Tamamıyla sıfırladınız mı?
-30 milyon avro gibi daha var, eritemedik henüz,

Bunları ne çabuk unuttunuz. Hiç bu memleketi çalarlarken içiniz sızlamadımı. Yoksa sizde çalıyorlar ama yapıyorlar mı diyorsunuz?

4-Cumhurbaşkanı Anayasal sınırlar içinde kalacak.

Bir Cumhurbaşkanı toplu açılış adı altında meydanlara çıkıp AKP’yi işaret ederek 400 milletvekili istedi. Bununla da kalmayıp 400’ü verin bu iş huzur içinde çözülsün dedi, Her ziyaret ve toplantılarında AKP propagandası yapıp ettiği yemini ve anayasayı ihlal etti. Yeri geldi yasalara ve kanunlara karşı koyarak kendini bunların üstünde gördü, yeri geldi Kur’an kullanarak seçim konuşması yaptı. Bunları ve yapılanları unutmayın.

Tüm bu yazdıklarıma rağmen hala neden MHP’nin koalisyon olmaktan kaçtığını ve eleştirenler varsa şunu düşünsünler. Neden AKP bu maddeleri kabul etmeyerek MHP ile koalisyon olma görevinden kaçmıştır.

Biz adamlığımızı; dilenmeyle, icazetle, ikramiyeyle, acınmayla, el açmayla, el etek öpmeyle, yalvarmayla, yakarmayla elde etmedik. Biz birileri gibi yanar döner olmadık iş başında da başımız dik durduk, işin sonunda da.

BURAK YILMAZ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.