SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

“Akarken doldur” partisi

Bu haber 01 Haziran 2015 - 12:37 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

Yalan, talan ve ihanetin özeti olan bir partinin seçim meydanlarında milliyetçilikten, vatan-milletten ve özellikle dürüstlükten dem vurması Cem Yılmaz gösterilerinden ileri gitmiyor. Hangi yüzle, hangi hakla, hangi sicille milletin karşısına çıkıyorsunuz? Böyle bir geçmişiniz, böyle bir siciliniz, böyle bir siyasetiniz olacak, sonra da çıkıp seçim meydanlarında özellikle MHP’ye laf söyleyeceksiniz? Daha önce de söylemiştik, insan önce bir aynaya bakar. Bizim söylediklerimizi, ispat ettiklerimizi bir kenara bıraktık. Bakın, sizin bizzat milletvekili yaptığınız, bakan yaptığınız, aralarında parti kurucusu da olan isimler, kendi yaşadıklarını, kendi şahit olduklarını nasıl anlatıyorlar?
AKARKEN DOLDUR !
Hakan Şükür (Milli futbolcu-Milletvekili):Meclis’e ilk girdiğimde ‘Akarken doldur’ diyen biri ile karşılaşıyorsunuz. Bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum. Her şeyi partinin içine girdikten bir buçuk iki sene sonra gördüm. Nereye gitseniz bir başka partinin mensubu, ‘Burada bunu götürdüler, buradan bunu çaldılar, ihale yasası bunlar için çıktı’ diyorlardı. Ben bir sporcuyum. İkna edilmişim; daha doğrusu kandırılmışım. ‘Sana ihtiyacımız var. Oyumuzu artırmamız lazım. Yeni anayasa yapacağız. Sen toplumun değer verdiği birisin’ diyenler, ayrıldığım gün ‘Talimatla geldi’ dedi. AKP’li bazı vekiller şöyle diyordu: ‘Yine kime yasa çıkarıyoruz’ Tek tek isim söylemek doğru değil. ‘Buradan kadro dışı kalırsam’ diye düşünüyorlar. Bununla ilgili çok anım var. Anlatırsam çok sıkıntı olur. Sadece isim değil; olay, kurum… Bunların çok önceden hazırlandığını düşünüyorum.

HAKSIZ KAZANCIN BİR MİKTARINI SİZE VERİYOR
Ertuğrul Günay (Kültür ve Turizm Bakanı): Sayın Başbakan İstanbul Belediye Başkanlığı’nı hiçbir zaman bırakmadı. Özellikle Türkiye çapında da bütün bu büyük imar projelerini yakından takip ediyor. İstanbul’daki yüksek yapılaşmalar ancak onun onayıyla yapılabiliyor. Ne yazık ki onun onayı bakanlıkların yetkilerini önemli ölçüde kısıtlıyor. Şehircilik Bakanı’nın yaptığı açıklamada Sayın Başbakan’ın bütün bu büyük ve sıkıntılı projeleri yakından yönettiği ifadesi var. Siz bir bölgede emsali artırmaya başlayıp silueti, yeşil alanı, tarihî çevreyi gözetmeden imar planı yapmaya başlarsanız ve projelerde bir emsal alması gereken yere iki üç emsal vermeye başlarsanız inanılmaz bir haksız kazanç üretiliyor. Tabii o haksız kazanç üretilirken de birtakım mekanizmalara birtakım çıkarlar dağıtılıyor. Son zamanlarda bir söylem var. “Devletin kesesinden bir kuruş çıkmışsa bunun hesabını sorarız.” Başka biçimde çıkıyor devletin kesesinden. Yani siz adama haksız kazanç sağlıyorsunuz o da haksız kazancın içinden bir miktarını size veriyor. Doğrudan kasadan pay çalmıyor ama kamunun olması gereken bir zenginlik başkalarına paylaştırılıyor. Yolsuzluk savunması da çok sofistike bir dille yapılıyor. Rüşvette zaten kasadan para çalınmaz. Rüşvette bir menfaat sağlarsınız ya da bir hakkı elde etmesine yardımcı olursunuz veya önlersiniz, bunun karşılığında bedel verirsiniz. Bu da yasalara göre suçtur.

KORKUNÇ PARA EĞİLİMİ VAR
Abdüllatif Şener (AKP kurucusu-Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı) – AKP’nin kurulmasından önce de Erdoğan’la beraberdim. 5 yıl boyunca da AKP hükümetinde Başbakan Yardımcılığını yaptım. Korkunç bir para eğilimi olduğunu o günlerde tespit ettim. En çok da bu huyundan rahatsız oldum.

BAŞBAKAN DA İSTİFA ETSİN
Erdoğan Bayraktar (Çevre ve Şehircilik Bakanı)-Sayın Başbakan’ın istediği bakanla çalışmak veya istediği bakanı görevden almak en tabii hakkıdır ve yetkisidir. Fakat, ‘rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyonu yayınlayınız!’ şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Etmiyorum, çünkü soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan’ın talimatıyla yapıldı. Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için Sayın Başbakan’ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum.”

TERÖRİSTBAŞI BAZI BAKANLARA SELAM GÖNDERİYOR
İdris Naim Şahin (AKP Kurucusu-İçişleri Bakanı)- Şahin, AKP’den ayrılan vekiller ve kendisi hakkında parti içinde verilen bir talimatı şu sözlerle ifade etti, ‘Ayrılan milletvekilleri le ilgili Başbakanlıkta ve Parti genel merkezinde bir düblajlama bir montajlama faaliyetinin başlatıldığını bir talimat verildiğini bizim ile ilgili bir arayış içerisinde olunduğunu duydum.’
Şahin neden bakanlıktan alındığını da şöyle anlattı: 2012’nin Eylül’ünde açlık grevi Öcalan’ı yeniden gündeme getirme senaryosuydu. Burada o partideki ‘dar oligarşik yapının’ akıl hocalığı vardır. Göstermelik bir eylemdi. Bunun arkasında maalesef devletin bazı kurumları da var. Sonuçta terörist başıyla görüşme yeniden başlatılmış oldu. Terörist başı bazı bakanlarımıza selamlar gönderiyordu. Muhtemelen bu sinyaller sonrası benim görev değişikliğim oldu. O günden bu yana terörle mücadele lafını duyan var mı? Cenaze gelmiyor! Siz alandan çekilirseniz, bölgeyi terör örgütüne teslim ederseniz şehit cenazesi gelmez. Bu ülkenin Güneydoğu sınırı da Doğu sınırı da kevgir gibi, gelen geçiyor.”

PERUK TAKIP DERSE GİRSİNLER
Erkan Mumcu (Milli Eğitim Bakanı)-Mumcu, Başbakan Tayyip Erdoğan’la aralarında geçen diyalogları şöyle anlattı: Bu çocuklar, bu kıyafetleriyle tekrar üniversite kapısına gidecekler. Bu yönetmelikler, bu yasalar burada. Rektörler yeniden reddedecek, cumhurbaşkanı da reddedecektir. Burada bir çözüm yok dediğimde, “Biz göndermiş olalım da…” dedi. “Diyelim ki kabul etti, bu çocuklar ne olacak?” deyince; “Peruk taksın girsinler.” dedi.

YOLSUZLUK
Ertuğrul Yalçınbayır (AKP kurucusu-Başbakan Yardımcısı)- Temel hak ve özgürlükler bakımından giderek otoriterleşen bir ülke olduğunu ifade eden Yalçınbayır, paralel bir yapıdan, çete tarzı bir örgütlenmeden bahseden Başbakana seslendi: Yandaş kişilere kamu imkanlarının kullandırılması yolsuzluktur.”

Orhan Karatasorhan@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.