SON DAKİKA

GAZOZ KAPAĞI!

KÖŞE YAZILARI

BİR BEN KALSAM…

KÖŞE YAZILARI

“Ahmet Sen Mi Açıklarsın, Ben Mi?” Apo Da Açıkladı Ahmedim!

Bu haber 16 Ocak 2014 - 13:49 'de eklendi ve 50 kez görüntülendi.

Yıldıray Çiçek

Bizim Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu görünce bir çizgi film kahramanı görmüş gibi hissediyorum kendimi… Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en çapsız ve basiretsiz Dışişleri Bakanı olma özelliği taşıyor ama triplerine bakarsanız bırakın dünyaya sanki diğer gezegenlere de yön tayin ediyor havasında… Çizgi film kahramanı gibi olmak da böyle bir şey herhalde…

Tüm Türkiye gördü ki, AKP 17 Aralık’ta ayakkabı kutularında paralarla, para sayma makineleriyle, para kasalarıyla, hırsızlıkla, yolsuzlukla, rüşvetle suçüstü yakalandı. Telaşa kapıldılar ve panik halinde “Bu operasyon bize küresel güçlerin komplosu” dediler. “Paraları, kasaları CIA, MOSSAD ajanları koydu” diyen yandaşlar bile oldu. Başbakanın “Hayırsever işadamı” dediği kişilerin fuhuş için kadın organize etmesini hangi ülkenin ajanlarına yıkacaklarını merakla bekliyoruz.

AKP hırsızlığı, yolsuzluğu ve rüşveti “Dış güçlerin AKP’ye oyunu” şeklinde sunarak eriyişinin önüne istediği kadar geçmeye çalışsın, Ahmet Davutoğlu’nun Amerika’da içine düştüğü hal ve İmralı’daki kan dökme ustası Öcalan’ın AKP’ye verdiği destek , AKP’nin maskesini bir kez daha düşürmüştür.

Herhalde Recep Tayyip Erdoğan “Paris’te bir yolunu bul, ABD’li mevkidaşın John Kerry’e ABD’ye sadakatimizi izah et. Kendimizi kurtarmak için ABD’yi işaret ederek, küresel güçleri işaret ediyoruz bizi affetsinler. ” demiş olmalı ki, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu mevkidaşı John Kerry ile kameralar karşısına geçtiğinde süt dökmüş kedi gibiydi.

Bu durumun içeriğini Türk medyası fazla yansıtmadı. Saklanan, gizlenen ve gösterilmeyen ayrıntıyı Hürriyet gazetesinden İrem Köker’in haberi ortaya çıkardı. Kerry ve Davutoğlu’nun basın toplantısındaki ilginç bir ana şu cümleleri ile dikkat çekti:

“Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile ABD’li mevkidaşı John Kerry’nin Paris’teki ortak basın toplantısının Türk basınına fazla yansımayan bir bölümü dikkat çekiciydi. Özellikle Kerry’nin Davutoğlu’na dönerek, ‘Ahmet; Türkiye, ABD ve iç siyasetle ilgili yaptığımız sohbet hakkında kısaca bir şeyler söylemek ister misin bilemiyorum. Yoksa ben mi söyleyeyim?’ dedikten sonra sarf ettiği sözler, Washington’ın 17 Aralık sürecindeki hassasiyetini de gözler önüne serdi.”

O toplantı da Ahmet Davutoğlu, Kerry’den gelen “açıklama yapacak mısın?” çağrısına “Sen bahset, gerek olursa ben de anlatırım” diyor.

ABD Dışişleri Bakanı “Her iki ülkenin de hukukun üstünlüğü ve demokrasiye bağlılığının ve her iki ülkenin de diğerinin siyasi süreçlerine saygılı olmasının önemini de ele aldık. Ve, Sayın Dışişleri Bakanı’nın ABD’nin Türkiye’nin iç siyasetine ve seçim sürecine hiçbir şekilde bulaşmak ya da dahil olmak istemediğini anladığını ve bunu açıkça ifade ettiğini düşünüyorum. Ve biz de bu süreçlere dahil olmuyoruz. Sanırım Sayın Dışişleri Bakanı da bunu anlıyor.” Kerry “Her iki ülkenin de hukukun üstünlüğü ve demokrasiye bağlılığının ve her iki ülkenin de diğerinin siyasi süreçlerine saygılı olmasının önemini de ele aldık. Ve, Sayın Dışişleri Bakanı’nın ABD’nin Türkiye’nin iç siyasetine ve seçim sürecine hiçbir şekilde bulaşmak ya da dahil olmak istemediğini anladığını ve bunu açıkça ifade ettiğini düşünüyorum. Ve biz de bu süreçlere dahil olmuyoruz. Sanırım Sayın Dışişleri Bakanı da bunu anlıyor.” açıklamasını yapıyor.

Çizgi film kahramanız Ahmet Davutoğlu’da “Evet, doğru. Haklısın. Sana tamamen katılıyorum. Türkiye ve ABD, dost müttefik… vs. vs. vs.” tavrında hala ABD’nin Ortadoğu Bölgesinde taşeronluğa devam ettiklerine dair duruşu sergiledi.

Hani ABD size operasyon yapıyordu? ABD’nin büyükelçisine Türkiye’de posta koyma hallerinize ne oldu? Siz hala ABD’nin başka ülkelere yaptığı operasyonda taşeronluk peşindesiniz. Türkiye’de milleti aldat ,Paris’te ABD’nin eline -ayağına sarıl… Tam bir AKP modeli siyaset…

AKP ABD’NİN YANINDA, ÖCALAN AKP’NİN ARKASINDA

(AB)(D)ullah Öcalan’ın, hırsızlık, yolsuzluk ve rüşvet operasyonları ile AKP’nin köşeye sıkıştığı şu günlerde süreci “Demokrasi düşmanı güçler, komplolarına hız vereceklerdir” ifadesiyle değerlendirdiği 3-4 gün önce gazete ve televizyonlara haber olmuştu. O haber için de ayrıca AKP’ye darbe yapılmak istendiğini belirten Öcalan, “Ülkeyi bir darbe ateşiyle yeniden yangın yerine çevirmek isteyenler bizim bu ateşe benzin taşımayacağımızı bilmelidir” şeklinde açıklamasıyla tam bir AKP yandaşı olduğunu göstermiştir.

AKP’nin, PKK açılımı sayesinde “Paralel Devlet” kurma yolunda olan terör örgütü PKK açık bir şekilde bu süreçte AKP’nin yanında yer almıştır. PKK, AKP’nin kendi lehine yarattığı bu atmosferin bozulmasını istememektedir.

Öcalan’ın bu ifadelerinden sonra Selahattin Demirtaş da görüşmelere dair “Sayın Öcalan Başbakan’a; ‘Hızlı demokratikleşme adımları atmazsa, paralel devlet ve paralel yapılanmalar harekete geçer ve Mursi gibi seni de zindana atarlar’ diyor.” açıklamasını yapmıştır.

Aslında PKK kendi ihanet planlarını hemen hayata geçirme derdindedir. PKK “Şu AKP’nin başına bir iş gelmeden hedeflerimize hemen gerçekleştirelim” düşüncesindedir. AKP’nin etinden, sütünden, derisinden yararlanmaya çalışma halidir bu…

Başbakan’ın geleceğini ve başına gelecekleri düşünmek Öcalan’a kalmıştır.

Kaldı ki Öcalan zaten İmralı tutanaklarında “AKP’yi iktidara getiren ve 10 yıldır ayakta tutan benim” ve “Tayyip Bey’in başkanlık sistemine destek veririz” diyen bir portredir. Başbakan Erdoğan’ın da yıllardır Öcalan’a verdiği destek yan yana getirildiğinde bugün ortaya çıkan dayanışma kimseyi şaşırtmalıdır.

Ahmet Davutoğlu’nun ABD’li mevkidaşı Kerry karşısındaki duruşu ve PKK’nın AKP’ye verdiği destek sonrası AKP’liler hangi yüzle “Uluslar arası güçler bize operasyon yapıyor” diyebilecektir? Gerçi bunlardaki yüz , ne derisindense fark etmez , yine aynı propagandalara devam ederler. 11 yıllık iktidarlarını bırakın, sırf 17 Aralık operasyonundan sonra yaptıkları propagandalara bakın nasıl bir yüze sahip olduklarını görürsünüz.

“Uluslar arası Güçler” masalı anlatmaktan bıkmayan Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu’nun ABD karşısındaki “Anlat Ahmedim” halini ve Apo’nun AKP’ye verdiği çok açık desteği bir anlatsa da eğlencemizi bulsak…Değil mi traji-komik siyasetin büyük Ustası?

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.