SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

Ahlaksız Söylemlerin Ünlü Hatibi!..

Bu haber 04 Haziran 2015 - 12:00 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisinin yükselişine sahne olan son günlerde Erdoğan’ın dilinden dökülen şu cümlelere her meydanda rastlamak mümkün:”Gerçek Milliyetçilik halka hizmettir.”

Öyle değildir efendi!.. Sosyalist ülkelerden körfez Krallıklarına kadar her devlet, ekonomik gücü nispetinde halkına hizmet götürür. İktidarın bekasını emniyete almak için yapılan bu kamu hizmetinin milliyetçilikle filan bir ilgisi yoktur.

Bazı Arap krallıklarında “millet”inesamesi bile yoktur. Toplumun % 25’ini teşkil eden şanslı Araplara Filipinlerden, Bengladeş’ten gelen modern köleler hizmet ederler ve orada milli birlikten, milli egemenlikten, milli hedeflerden söz etmek mümkün değildir.

Sosyal güvenliğin en ileri olduğu Sosyalist rejimlerde halkın ihtiyaçlarının karşılanmasında devletin payı, AKP iktidarındaki sadakacı yaklaşıma göre çok daha işlevseldir. Buna rağmen hiç kimse sınıf devletlerinin milli kültür ve ülküler konusunda duyarlı olduğunu iddia edemez.

Yani burnunuz başka tarafa bakarken ağzınızla milliyetçilik yapmanızın inandırıcı bir tarafı yoktur.

Erdoğan Erzurum’da  “bunlar rahmetli Türkeş’in emanetine sahip çıkamadılar” diyerek güya MHP’yi dadaşların gözünden düşürmeye çalışıyor.

“Bunlar kafatası milliyetçisi; bunlar ırkçı!..” sözü de bu “Ahlaksız söylemlerin ünlü hatibi”ne ait… Bir Müslüman’ın oy için bu kadar alçalması, bizim Milliyetçilik damarımıza dokunacak kadar acı bir durum. AKP hatiplerini ve yazarlarını takip ederken benim şahsen içim acıyor.

Türkiye’de ırkçılıktan hüküm giymiş bir kişi var mı? Yok!..

Türkiye’de kafatası ölçümü yapan bir müessese var mı? Yok!..

Türkiye’de senelerdir “Faşist” diye saldırıya uğrayan Ülkücülerden herhangi biri Faşizm suçundan hapis yatmış mı? Yatmamış!..

Peki Anayasa’ya ve TCK’ya göre suç olan bir fiili birine kasten yakıştırdığınız, itham ettiğiniz zaman, bir kitleyi, halkın nazarında cümleten suçlu ilan ettiğiniz zaman suç işlemiş olmuyor musunuz?

Cevap yok!.. Bu ne kepazeliktir?..

Bunlar ahlaksız, ölçüsüz, Allahsız ve kitapsız iddialardır. MHP Milliyetçiliği, tarihin hiçbir devrinde Irkçı olmamıştır. “Türkeş’in emaneti” de zaten budur.

1975’te Seyit Ahmet Arvasi’yi partinin eğitimcisi yapan da 1977’de Necip Fazıl Kısakürek’i MHP mitinglerinin hatibi yapan da budur.

Türkiye Cumhuriyeti gibi kültür milliyetçiliği zemini üzerinde, bir arada yaşama arzusuyla siyaset yapan Milliyetçi bir partinin Irkçılık yapması, doğarken ölmek anlamına geleceğinden Başbuğ ve arkadaşları asla böyle bir hataya düşmemişlerdir.

Üstelik soğuk savaş yıllarında, Türkiye’de örgütlü bir işçi sınıfı bulamayan Komünistlerin etnik gruplar üzerinden tahrik siyaseti yürüttüğü bir dönemde MHP milliyetçiliğini karakter çizgileri, tamamen vatandaşlık bağı üzerinden, birleştirici söylemlerleşekillenmiştir.

Bu yüzden de MHP’ye “kafatasçı” diyen biri, sadece yalancı olmakla kalmaz. Şerefini de kaybeder. Çünkü Milliyetçilik deyince akla gelen, içinde ahlaki ve İslami değeri de ihtiva eden bir siyasi yapının Cumhurbaşkanı seviyesinde karalanması, Kenan Evren’in, Mamak’ta Türk Milliyetçiliğini mahkum etmesinden farksız bir siyasi ihanettir.

Siz ateist olmayan, jakoben olmayan, masonik olmayan, ırkçı olmayan, gayrimeşru yollara sapmayan anayasa çerçevesinde siyaset yapan makbul bir milliyetçiliği böyle karaladığınız zaman hem milliyet düşmanlarına hem de sağlıksız milliyetçi yapılanmalara zemin hazırlamış, alan açmış olursunuz.Erdoğan’ın, oy uğruna aldığıpozisyon budur.

40 yıldır Milliyetçi-Ülkücü Hareketin içindeyim. Irkçılık meselesi, kendi aramızda yaptığımız mavralarda bile aşırı dikkat gösterdiğimiz bir konudur.

Samimi Milliyetçiliğimiz, düşünce dünyamızı öylesine kuşatmıştır ki; bu milletin zararına çalışmadığı sürece hiçbir cemaate veya tarikatede yan bakmamaya özen gösteririz.

Bizim milli birliğimize kastedenler, bu ülkeye mezhep ve etnisite üzerinden öyle provokatif darbeler vurmuşlardır ki; biz milli kardeşliğimize “aman ha!” çizgisinde bir dikkatle sahip çıkarız.

Kürtçülük yaparak yüzlerce kardeşimizi, parti mensuplarımızı, Ülküdaşımızı ve nihayet son 30 yıldır binlerce Mehmetçiğin kanınagiren PKK karşısında konuşurken bile Kürt kardeşlerini incitmemek için aşırı özen gösteren bir hareketiz.

En kritik zamanlarda gençlerin heyecanını teskin eden, tepkisiniAllah ve millet için kontrol eden bir siyasi harekete “Irkçı, kafatasçı, etnik milliyetçi…” demek için ya Türkdüşmanı bir siyasetçi olmak gerekiyor;ya da işte böyle yargıdan paçayı kurtarmak için ne yapacağını şaşırmış bir hırsız!..

Yalan ve iftira, en çok da bu “Ahlaksız söylemlerin ünlü hatibi”ne yakışıyor!..

ŞÜKRÜ ALNIAÇIK

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.