SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Abdullah Gül’ün bu kadar Türklük takıntısı neden?

Bu haber 05 Nisan 2013 - 21:30 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 2009 yılında başlatılan “Kürt Açılımı” isimli ihanet projesine “Güzel şeyler olacak ” yorumunda bulunup köşesine çekilmişti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün “Güzel şeyler olacak” demesinden hemen sonra, PKK Türkiye’nin her yerinde terör eylemleri yapmış , karakollar basmış , mayınlar patlatmıştı. Pazarlık masalarında yüceltilen PKK “Güzel şeyler olacak” sözünün manzarasını kanla ve ölümle çizmişti. PKK bunları yaparken, Abdullah Gül bir daha ortada görünmedi. Süreci kıyıdan, köşeden ve Çankaya tepelerinden sessizce takip etmeyi tercih etmişti.

Zamanını Twitter adresinden verdiği pozlara ait fotoğrafları paylaşarak geçiriyordu. Şimdi yine “Güzel şeyler olacak” pozlarında piyasaya çıkarak bir Cumhurbaşkanı’na yakışmayacak açıklamalarda bulunmaya başladı. Bu süreçte adının unutulmasından korkmuş olacak ki, PKK açılımında konum sahibi olduğunu göstermek için açıklamalar yapmış…

Bu süreçte moda Türklüğe düşmanlık olduğu için Abdullah Gül bu modada en üst perdeden konuşma gereği hissetmiş.

AKP /PKK Türklüğü ortadan kaldırma ittifakı yaparak her cepheden saldırdığı şu günlerde, Başkomutan sıfatı taşıyan Abdullah Gül, Baltık ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulunarak bu ittifakın elini güçlendirmeye çalışmıştır.

Hasbelkader Başkomutan sıfatını taşıyan Abdullah Gül açıklamalarının bazı bölümlerinde diyor ki:

*Osmanlı İmparatorluğu, Selçuklu İmparatorluğu tarihte Türk devletleri olarak bilinir. Ama bu imparatorluklar, “vatandaşların hepsi Türktür” diye bir dayatmamış.

*Hükümetin cesareti takdir edilmeli. (PKK Açılımından bahsediyor)

*Türkiye’de yanlışlık her yerde olmuştur. “Ben Türk değil Kürt’üm, bu toprağım insanıyım” diyen insanlara zorla “Yok sen ille de Türksün” dedirtmişiz. Bunlar bizim yanlışlarımız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğunda oturan zihniyet bu işte…

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ezelden beridirTürklüğe karşı takıntılıdır.

Çünkü kendisi yıllar önce Refah Partisi’nde siyaset yaparken “Ne mutlu Türküm diyene sözünü dağlara taşlara yazdılar. Bu ilkelliktir ve aşılacaktır” sözünü kullanmış bir kişidir.

“Bumemleket tarihte Türk’tü, halende Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır..” sözünün sahibi olan Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğunda oturacaksın, “Başkomutanlık” sıfatını taşıyacaksın ama Türklüğe olan alerjiyi bu şekilde gösterip ve alerjisi olanları destekleyeceksin. Pes vallahi pes…

Sayın Abdullah Gül , PKK ile pazarlık masalarında vatanın peşkeş çekildiği şu günlerde , Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi PKK ve Öcalan mı ki , Türklük üzerinden onların ihanet gündemine koltuk çıkıyorsunuz?

AKP iktidara geldiği güne kadar bu ülkede kimse kimsenin etnik kökenini araştırmıyor, sorgulamıyordu bunlar geldi etnik ırkçılık en yüksek seviyeye çıktı. Kürt-Türk ayrımı başladığı gibi , bunlar sayesinde PKK ve Öcalan Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi haline getirildi.

Kürt kökenli vatandaşlarımızın bile kundaktaki çocuğunu öldüren PKK şimdi Kürtler adına konuşuyor, karar alıyor. Bu manzaranın tek sorumlusu AKP ve “Güzel şeyler olacak” diye bu sürecin işaret fişeğini yakan Abdullah Gül’dür.

Abdullah Gül ,bu ülkede milletvekili , bakan , Başbakan, Cumhurbaşkanı oldu , kimse onu Türk değil diye dışlamadı. Ama o Türklüğü her daim dışladı ve dışlamaya devam ediyor. Türklüğe bu kadar takıntısı nedendir ,niçindir çok merak ediyoruz.

Türklüğe savaş açılan AKP iktidarı döneminde ,onların siyasi geleneğinden gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Türklüğe olan tutumuna şaşırmıyoruz ama o makamın şerefi , haysiyeti ve sorumluluğu adına kınıyoruz.

Sayın Abdullah Gül sizi tekrar tekrar uyarıyoruz vebalı gibi AKP kimliği taşımayı bırakın ve artık Türk milletinin Cumhurbaşkanı olmaya çalışın…

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.