Asikurtlar©

Abdülkadir Selvi’den Binali Yıldırım Yorumu:

Abdülkadir Selvi’den Binali Yıldırım Yorumu:
19 Mayıs 2016 - 17:47 'de eklendi ve 45840 kez görüntülendi.

 

“Tercih değil zaruret” diyerek görevden alınan “Devrik Başbakan” Ahmet Davutoğlu’nun yerine gelen Binali Yıldırım’la ilgili bomba yorum AKP’ye yakın Abdülkadir Selvi’den geldi.

 

 

AKP Milletvekili Aydın Ünal’ın Başbakanlık makamını sıfırlayan “Düşük Profilli” Başbakan nitelemesinden sonra bir çarpıcı yorum da Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi’den geldi.

 

Binali Yıldırım’ı “muavine” benzeten Selvi, AKP’nin kaptanının Erdoğan olduğunu, Genel Başkan değişiminin “muavin” değişmesi gibi görülmesi gerektiğini söyledi.

 

Selvi, halen Başbakan olan Davutoğlu ve müstakbel Başbakan Adayı Binali Yıldırım için şu yorumda bulundu:

 

“Ak partinin kaptanı her zaman Erdoğan’dır. O yüzden kaptan değil yardımcı muavin değişti demek daha doğru…”

 

AYDIN ÜNAL DA “DÜŞÜK PROFİLLİ” OLACAK DEMİŞTİ

 

Başbakan Davutoğlu’nun görevden alınmasından sonra Erdoğan’ın eski metin yazarı ve AKP milletvekili Aydın Ünal, Güçlü Cumhurbaşkanı ve Güçlü Başbakan formülü ile gidilemediğini, Davutoğlu’ndan sonra gelecek Başbakanın daha “düşük profilli” olacağını söylemişti.

 

Aydın Ünal yeni Başbakan’ın görev alanını da “uyumlu Başbakan” olarak çizmişti. Dediği gibi de oldu. Genel Başkan adaylığı açıklanan Binali Yıldırım ilk konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile “uyumlu” çalışacağının sözünü verdi.

 

YENİ BAŞBAKAN’I KOLTUĞUNA OTURMADAN “SIFIRLADILAR”

 

Aydın Ünal’ın “düşük profilli” Başbakan açıklamasından sonra Abdülkadir Selvi’nin yeni Başbakan için “muavin” yorumunda bulunması, Yeni Başbakanı daha koltuğuna oturmadan sıfırladılar yorumunu da beraberinde getirdi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER