SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Abd Kucagında Darbe Girişimi

Bu haber 27 Temmuz 2016 - 10:00 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli dört ay önce “Bunlar ikiyüzlü ve Türkiye’nin karşısındaki husumet kutbudur.

Bunlar dini paraya dönüştüren, imamlığı şirkete çeviren, ABD’nin kuklası, İslamiyet’in yüz karalarıdır.

Kimse boşuna heveslenmesin.

Hiç kimse boş yere el ovuşturmasın, bulanık suda balık avlamasın.

Bizde inecek sancak, devredecek miras, üzeri çizilecek hatıra yoktur.

Biz de tertiplere tamam diyecek acziyet görülemeyecek, kalemizi içten düşürecek adımlara geçit de verilmeyecektir.” Cümlelerini kurarak, bugün Türkiye’ye darbe yapmaya çalışan alçakların tarifini yapmıştı.

Bu tarifleri yıllardır yapıyor, gerek Türkiye’yi gerekse işbaşındaki hükümeti hep uyarıyordu. Bu hainler, 15 Temmuz’daki alçak darbe girişiminde kanlı yüzlerini de göstermişlerdir.

Darbe girişiminde ABD’nin de olduğu iddiaları güçlü bir şekilde hissedilmektedir.

CIA eski Haberalma Konseyi Başkan Yardımcısı ve ABD’nin dış istihbarat teşkilatının eski üst düzey yetkililerinden Graham Fuller’in darbe günü Türkiye’de olduğu ve ertesi gün kaçtığı söylenmektedir. Sürekli Graham Fuller’le hareket eden ve ABD’nin Ortadoğu uzmanı diye bilinen ve hedef seçilen ülkelerin ABD hedefleri için dönüştürülmesi adına raporlar hazırlayan Henri Barkey’in de darbe girişiminin olduğu gün İstanbul’da toplantı yaptığı ortaya çıkmıştır.

Yine, Afganistan’da Uluslararası Güvenlik Destek Gücü Komutanlığı’ndan mayıs ayında ayrılıp emekli olan John F. Campbell adında Amerikalı bir generalin darbe girişimi öncesi Türkiye’ye iki kez geldiği ve darbe adına son hazırlıkları yaptığı iddiaları ortadadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, grup konuşmasında bu konuya dikkat çekmiş ve şu değerlendirmede bulunmuştur:

“Bu darbe sürecinin arkasında CIA’nın olduğu iddiaları yoğunlaşmaktadır.

ISAF Komutanı bir ABD’li generalin FETÖ darbe girişimini hazırlayan ve yönetenler arasında bulunduğu dillendirilmektedir.

Bu ABD’linin 15 Temmuz öncesinde, Türkiye’ye 2 defa gizlice geldiği, Erzurum ve Adana İncirlik Üssü’nde sır dolu görüşmeler yaptığı konuşulmaktadır.

Şayet bu iddialar doğruysa, yani hainlerin ardında CIA ve Pentagon duruyorsa, karşımızda çok ciddi bir sorun var demektir. Ve ABD bunun altından kalkamayacaktır.

Yakın tarihimizde görülen askeri darbelerin dış tazyik ve destekle mesafe alıp cüret kazandığı hepinizin malumudur.

ABD, 15 Temmuz’un içindeyse ve İncirlik üzerinden devreye girmiş ise, bunun doğal sonucu olarak iki ülke arasındaki dostluk ve müttefiklik ilişkisi vahim düzeyde hasar görecektir.

Bu demektir ki, ABD ve küresel güç merkezleri Türkiye’yi iç savaşa sürüklemeyi planlamaktadır.

Suriye’nin kabus atmosferi Türkiye’ye kaydırılmak, yıkım ve parçalanmanın vasat bulması dayatılmaktadır.

CIA’nın bir piyonu olan Gülen’in de ABD tarafından ülkemize teslimi bu aşamada inandırıcı ve ihtimal dahilinde görülmemektedir.”

***

Türkiye’de alçak ve kanlı bir darbe girişimi oluyor ve darbe girişimi içinde yer alanların ceplerinden, ofislerinden, evlerinden Fethullah Gülen tarafından okunup ve üflenip dağıtıldığı söylenen 1 ABD doları çıkıyor. Sembole bakar mısınız?

Bu hainlerin Atatürk resimli Türk lirasını okuyup, üfleyip üzerlerinde taşıyacak hali elbette yoktur.

Türk Ordusu içinde tankı, topu, silahı milletine çevirebilen bu kadar hainin barınması Türkiye adına gerçekten büyük travma olmuştur. Bu travmayı yaratan hainlerin arkasında ABD olduğu şüphesizdir. ABD’nin Türkiye üzerindeki karanlık oyunlarına bakın bunu hep görebilirsiniz.

Türkiye’yi bu noktaya getiren AKP’nin sorumluluğu ve vebali de elbette görülmelidir. Gerek ABD, gerek cemaat ile olan ve onları Türkiye üzerinde güçlü kılan tüm politikaları arşivlerde mevcuttur. Ama “AKP bunu yaptı” diye Türkiye’yi ateşe atacak hiçbir adım atılmamalıdır. AKP’ye olan eleştirileri saklı tutmak kaydıyla, şuan her türlü terör örgütüne yönelik mücadelede ona destek verilmeli ve milli politikalar konusunda yönlendirilmelidir. Çünkü bu konuda yaralı ABD ve FETÖ her türlü çılgınlığı tekrar deneyebilir.

Yıldıray Çiçek

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.