SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Abbas Güçlü Ve Türkiyem Alerjisi

Bu haber 12 Aralık 2013 - 4:00 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

Fadime Nuran Boztoprak

Genç Bakış’ın sıkı takipçilerinden biriyim. Her çarşamba muhakkak uykusuz kalırım. Ve Abbas Güçlü’yü de yazılarıyla takip edenlerden biriyim. Eğitime vermiş olduğu önem ve desteği için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Lakin son programlarda gösterdiği tavra pek anlam veremiyorum. Demokratik bir program sunmak demek her şeyiyle demokratik olmak demektir. Erciyes Üniversitesindeki öğrencilerin TÜRKİYEM parçasını söylemeleri üzerine programı iptal etmesi ve dün akşam programda Ülkücü öğrencilerin ağırlıkta olduğunu görüp programı kısa keserek sonunda Ülkücü öğrencilerin yine TÜRKİYEM parçasını söylemeleri üzerine pat diye programı kapatmasını çok yanlış buluyorum. Genç bir bakışın olduğu yerde genç fikirler vardır. Fikirlerini ortaya koyup sorular soran gençlerin:

Baş koymuşum Türkiyemin yoluna Düzlüğüne yokuşuna ölürüm Asırlardır kır atımı suladım Irmağının akışına ölürüm

Sevdalıyım yangın yeri bu sinem Doksan yıldır çile çekmiş hep ninem Pınarlardan su doldurur Eminem Mavi boncuk takışına olurum

Düğünüm, derneğim, halayım, barım, Toprağım, ekmeğim, namusum, arım Kilimlerde çizgi çizgi efkarım, Heybelerin nakışına ölürüm.

bu sözleri söyleyerek programı kapatmak istemeleri kadar doğal bir şey yoktur. Hele ki bulunduğumuz günler; bu sözlere oldukça açtır. Evet, program böyle bir program değildir. Genç Bakış tartışma programıdır. Fikirlerin hür bir şekilde ifade edildiği bir programdır. Üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek onların düşüncelerini alma, Türk Gençliğinin durumunu ortaya çıkarma,eğitimin ne durumda olduğunu ve Türkiye’nin sorunlarını belirli konuklar ve konular üzerinden değerlendirmedir. Ama dediğim gibi içinde bulunduğumuz günlerin Türkiye’sinde gençler TÜRKİYEM’i söylemek istiyorlarsa söylemelidirler. Çünkü bu Genç Bakış’a özgü bir tavırdır. Gençler bunu yapmak istiyorlarsa yapmalıdırlar. Siz diyeceksiniz: Başka öğrenciler de başka şarkılar söylemek isteyebilirler, o zaman da serbest bırakalım. Hayır. bir Türk Genci ne yaptığının farkındadır. Kaldı ki bu TÜRKİYEM parçasında gocunulacak hiçbir kelime yer almamaktadır. Sizin kastettiğiniz başka öğrencilerin başka şarkıları bu ülkenin ya yasaklı şarkılarıdır ya da içeriğinde yer alan Ülkeme, milletime,tarihime aykırı kelimeleri bulunan parçalardır. Yıllardır izlediğim bir programı bu şekilde kaleme alacağımı aklıma bile getirmezdim. Genç Bakış’ta nice heyecanlı programları dinledim,izledim. Hiçbir zaman böle bir muameleyi görmediğim için şaşkınlık içerisindeyim. Abbas Güçlü’ye bir şeyler mi oluyor demeden geçemiyorum. Çünkü böyle bir tavrını hiç görmedim. Kendisiyle de Gaziantep Üniversitesinde tanışıp kısa bir sohbet etme fırsatı bulmuştum. Bu yüzden beni hayal kırıklığına uğratmadı desem yalan olur. Umarım bu hatasının farkına varır ve Türkiyem parçasına olan alerjisi bir önce geçer. SAYGILAR…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.