SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

90 yıllık hesaplaşma !

Bu haber 01 Mart 2016 - 16:21 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da yakalanan YPG’li bir terörist çok çarpıcı açıklamalarda bulunmuş. Ahmet Davutoğlu’nun selam gönderdiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Barzani’ye bağlı peşmerge görünümlü teröristlerinin yardım için topraklarımızdan törenle geçmesini Obama’ya teklif ettiği Aynel Arab’ın, PKK için yeni Kandil olduğunu söylemiş.

HEM TEKLİF HEM ŞİKAYET EDİYORLAR
Bu açıklama her ne kadar malumun ilanı olsa da, Türkiye’nin nasıl yönetildiğinin ve tarihinin en zor ve karanlık günlerine neden mahkum edildiğinin ibret veren yeni bir belgesidir. Sayın Başbakan da, Cumhurbaşkanı da söylediği, ülkenin ateş çemberine alınıp kavrulması, işte böyle mümkün hale geldi. Önce teklif ediyorlar, selam gönderiyorlar, teslim ediyorlar, sonra da çıkıp yakınıyor ve şikayet de bulunuyorlar. PYD’nin PKK’nın uzantısı olduğu, şimdi mi aklınıza geldi? Salih Müslim’i Ankara’da misafir edip, YPG’nin teröristlerine lahmacun ısmarlarken, PKK uzantısı olduklarını bilmiyor muydunuz? PKK’nin kendisiyle masa kurup, çözüm arayanların, uzantısına da tören yapmasında çok da şaşılacak bir şey yoktur. Sonuçta olan Türkiye Cumhuriyeti devletine, Müslüman âlemine ve Türk milletine oluyor. Bu da yetmiyor, kendi yetersizlikleri, kendi yanlışları, yendi zihniyetlerinin ürünü olan bu tabloyu bahane gösterip, buradan bir başkanlık çıkarmaya uğraşıyorlar.

GÖZ GÖRE GÖRE
Kime neyi anlatıyorsunuz? Göz göre göre memleket bu hale getirildi. PKK ve PYD, IŞİD karşısında kendilerine silah, mühimmat ve gıda yardımı yapılması için ortalığı ayağa kaldırırken, Türk askerinin orada bütün terör örgütlerini temizleyecek bir operasyonuna karşı çıktı. AKP’de buna uydu ve sınırın bir metre dışına geçemedi. ABD’nin havadan bombardımanı ve silah yardımı ile birlikte AKP’nin de yol vermesi, bütün dengeleri PKK-PYD lehine bozdu. IŞİD’ın Kobani’den püskürtülmesi durumunda bunu bir zafere dönüştürecekleri, iki kere ikinin dört ettiği kadar kesindi. “Kobani PKK için bir kurtarılmış bölge ve uluslararası tanınırlık kazanmış bir üsse dönüşecek. Bağımsız Kürdistan hesaplarında ‘elde var bir’ olacak. Artık AKP’yi daha kolay kontrole alacak ve tehditlerini daha da arttırma imkanına kavuşacaklar.” Cümleleri, o zamanki yazılarımızın küçük bir kısmıdır.

KUL KABUL ETSE DE ALLAH KABUL ETMEZ
Yalan, talan ve ihanet düzeninin dünya tarihinde eşi-benzeri görülmemiş bir akıl tutulmasıyla onay almasının sonda büyük ve derin felaket olacağını anlamak için kahin olmak gerekmiyor. Zira, ele geçirdiğiniz medya üzerinden yaptığınız algı operasyonlarıyla, bu yetersizlikleri, bu vahamatleri, bu yanlışları, bu ihanetleri kula kabul ettirseniz de, Allah kabul etmez. Geldiğimiz yer, ne yazık ki kelimenin tam anlamıyla felaket noktasıdır. Daha da acısı, bu kadarla da kalmayacaktır. Bu azgınlığın, bu kalleşliğin sonunu kestirmek mümkün olmadığı gibi, bir domino etkisiyle başta ekonomi olmak üzere, her alanda ağır tahribatlar yapması da kuvvetle muhtemeldir ki, ne acıdır ki bu tahribatlar artık can yakacak şekilde ortaya çıkmaya başlamıştır.

HAİNLERİN İŞLERİ ÇOK DAHA KOLAY
Sık kullandığımız bir tekerlemeyi bir defa daha hatırlatalım: İtle yatan bitle kalkarmış. Bebek katiliyle şeref masası kurup, bunu da millete çözüm diye yutturmaya kalkışmanın sadece PKK’yı değil, bütün terör örgütlerini nasıl azdırdığını, sadece kazılan hendekler, bölgedeki yıkım tablosu ortaya koymuyor. Başkentte patlayan bombalar da acı ve ağır şekilde belgeliyor. Hainlerin, bölücülerin, teröristlerin işleri ne yazık ki, artık çok daha kolaydır. ABD açık ve aleni şekilde arkalarındadır. Rusya Türkiye’ye karşı her türlü kalleşliği yapan bütün bu terör örgütleri ile tam bir işbirliği içindedir. İran’dan Irak’a, Mısır’dan AB üyelerine kadar tamamıyla ters düştük ve karşımıza aldık. Yanımızda olan, bize destek veren tek bir komşumuz yoktur. Suudi’lerin desteği dahi IŞİD’le sınırlıdır.

HEPSİNİ BİRDEN KARŞIMIZA ALDIK
Kobani artık, girip çıkmanın çok daha kolay olduğu, yeni bir Kandil’e dönüşmüştür ve en küçük bir müdahale yapılamamaktadır. PYD’ye uzaktan yapılan top atışlarının bir caydırıcılığı olmadığı gibi, Suriye’deki ateşkes üzerinden bunu da aleyhinize kullanmaya başladılar. En haklı olduğumuz meseleleri bile anlatamıyoruz ve haksız duruma düşüyoruz. Her biri diğerinin açık düşmanı olduğu halde, hem ABD’yi hem Rusya’yı, hem IŞİD’i hem PYD’yi, hem Esad’ı hem Esad karşıtlarını, hem İran’ı hem Rusya’yı aynı anda karşısına alabilme başarısını göstermiş dünyadaki tek hükümet bizdedir. AKP, “düşmanımın düşmanı dostumdur” tekerlemesini tersine çevirip, “Düşmanımızın düşmanı da düşmanımdır” durumuna getirmek gibi üstün bir başarının sahibidir!

HESAPLAŞMA !
AKP’yi yönetenler 90 yıllık bir hesaplaşma içinde olduklarını söylüyorlar. İşte meselenin püf noktası tam da burasıdır. Cumhuriyetle, düzenle hesaplaşabilmek için bitmiş terörü bilerek ve isteyerek yeniden canlandırmışlardır. Bu hesaplaşmayı açıktan yapacak cesareti bulamadıkları için de terörün arkasına saklanmışlardır. Terörü bahane ederek milli ve manevi değerleri ayaklar altına alıp, devletin içini boşaltmış, kurumlarını yerle bir etmişlerdir. “Çözüm” diyerek yapılan düzenlemelerin, alınan kararların tamamı bir hesaplaşmadır. Demokrasi maskesi takmışlar ve bu devletin altını oymuşlardır. AKP için hesaplaşma büyük ölçüde tamamlanmış ve istisnasız her yer ele geçirilmiştir. Artık sırada bu düzene uygun olarak, her şeyi kontrol edecek bir vesayet düzeni kurmadadır. “Başkanlık” denilen şey tam olarak budur. Nitekim, sayın Cumhurbaşkanının Anayasa Mahkemesi kararı ile ilgili söyledikleri, bütün tespitlerimizi bir defa daha tasdik etmiştir.
Orhan Karataş

Orhan Karatasorhan@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.