SON DAKİKA

SEKTER GİT AHMET HAKAN

Gündem Yazıları

İyiki Varsın Milliyetçi Ülkücü Hareket!

Bu haber 14 Mart 2016 - 10:35 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

 

 

Dün TÜRKAV İzmir Şubesi Yönetim Kurulunun Başkanları Birol Demirci öncülüğünde düzenlemiş oldukları İzmir Büyükşehir Belediyeye Başkanının protesto eden bir, kırmızı kart gösterdikleri bir basın toplantısı vardı. Bu vesileyle yaşı 50’i civarı olanlar sanırım bu vesileyle bir anlık da olsa geçmişe gittiler. O günleri yeniden yaşadılar.

Protesto amaçları: 12 Eylül 1980 öncesinin bir takım karanlık olaylarını, tek taraflı ve kasıtlı militan bir ruhla veren, 5.kol faaliyetlerinin tezgahlandığı gazete sayfalarını 36 sene sonra dahi gündemde tutarak Ülkücüleri, katil, cani gibi göstermeye kimsenin hakkı yoktur anlayışıyla yola çıkıp, sayın Kocaoğlu’nu hatti zatında bir zihniyeti protesto etmişlerdir.

Bizi 12 Eylülün kurtarılmış bölgelerini, okul işgallerine, boykotlara, bugünkü gibi kardeşlik, barış, sevgi gibi kavramalrı kullanıp, ölüm kusan, devrim silahla olur diyen, Türkiye Cumhuriyetine karşı savaş açan, bankalar soyan bir anlayışa mahkum edilmek istenen karanlık günlerde sola teslim edilmek isteyen o zaman dilimine götürdü.

Her şey bütün dünyada olduğu gibi öğrenci olaylarıyla, daha iyi eğitim, eşit eğitim analayışıyla başlamış; fakat her nedense soğuk savaşın saha alnı olan Türkkiye’de rejim sorunu haline getirilerek, anayasal düzene isyana dönüşmüş, sol kendi içinde bile fraksiyonlara ayrılmış, devrim; kanlı mı, kansız mı olacak kavgaları arasında solun karşısına, vatan hainlerinin karşına dimdik çıkan Ülkücüler gencecik fidanlarını toprağa vermiştir. Altın bir nesil kaybolmuştur.

Bir yanda vatan hainlerinin bugün olduğu gibi sevgi, kardeşlik, barış, insanlık söylemleriyle insanları katletmeleri; diğer yanda da bu memeleket bizim diyen Türkiye Sevdalıları. İşte tam bu çatışma esnasında Kızılların etrafında fikri yapılanma adı altında bir basın yer almıştı. Bu Ülkücü Hareketin kaderi olsa gerek ya da para akıtamamasından kaynaklanan en büyük sorunlarından biri olsa gerek; basın denen 4.kuvvet hiçbir zaman Milliyetçi Ülkücü Hareketin yanında olmamıştır. Hep karşısında hep karşısında yer almıştır. Bu durum dünde öyleydi bugünde öyle.

Milliyetçi Ülkücü Hareket o günde “Halklara özgürlük” diye Kürtçülük yapan, hümanist gözüken, öldüren, katleden, bayrağa düşman olan, kızıl çaput sallayan, orak çekiç taşıyanların karşısındaydı, bugünde aynı şeyleri farklı yönden hayata geçiren Marksist PKK’nın ve Kürdistan kurmak isteyenler başta olmak üzere ortak noktaları Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak, bölmek, esaret altıana sokmak, rejimi değiştirmek isteyen,yeşil, kızıl, Kürtçü, mezhepçi, siyasi ümmetçi, emperyalist güçlere, bilumum vatan hainlerinin karşısında olmaktı.

İşte onun için Milliyetçi Ülkücü Hareket Türkiye Cumhuriyeti tehlikeye girdiği anda Ülkücü Hareket Kuvayi Milliye ruhuyla beraber meydanlara çıkmış Türk milleti için direnç noktası, sigortası, Bağımsız Türkiye’nin; Türk mediyetinin yükselmesini amaç edinmiş Allah yolunun yolcuları olarak ortaya çıkmıştır.

Şimdi o günlerde Allah diyerek Allahsız komünistlere karşı mücadele eden Ülkücüler, bugünde Allahsız bölücülerin karşısında Müslüman Türk’ün varlığını ortaya koymuştur.

Türkiye’yi hep birincil derdi edinmiş Milliyetçi Ülkücü Hareket hep var olmuştur, var olmaya devam edecektir. İyiki varsın Milliyetçi Ülkücü Hareket!

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.