Asikurtlar©

“16 Azerbaycan Askeri Şehit Oldu, 70 Ermeni Askeri Öldürüldü”

“16 Azerbaycan Askeri Şehit Oldu, 70 Ermeni Askeri Öldürüldü”
05 Nisan 2016 - 11:18 'de eklendi ve 5952 kez görüntülendi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı: “16 Azerbaycan Askeri Şehit Oldu, 70 Ermeni Askeri Öldürüldü”

Azerbaycan – Ermenistan sınır hattında çatışmalar sürüyor.
Azerbaycan – Ermenistan sınır hattında çatışmalar sürüyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, cephe hattında yaşanan son çatışmalarda, 70’e yakın Ermeni askerinin öldürüldüğünü; Ermenilerin kontrolündeki Madagiz askeri kontrol noktasının da Azerbaycan kuvvetlerince ele geçirildiğini duyurdu. Bakanlık, Azerbaycan Ordusunun, son iki günde 16 şehit verdiğini açıkladı.

Cephe hattında kayıp veren Ermenistan ordusu, Hocavend-Fuzuli ve Ağdere -Terter istikametinde sivil yerleşim bölgelerini vurmaya devam ediyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bu istikamette yapılan karşı operasyon ve cevap ateşleriyle stratejik açıdan önemli Madagiz askeri komuta -kontrol merkezinin imha edildiğini ve bölgede kontrolün sağlandığını duyurdu. Gece boyunca süren çatışmalarda bölgede yerleşen Ermenistan ordusunun 70’e yakın kayıp verdiği bildirildi. Ermenistan ordusuna ait 5 tank ve 20 zırhlı araç da imha edildi.
Savunma Bakanlığı, temas hattında cephede kazanılan üstünlüğün korunmasına yönelik tedbirlerin hayata geçirildiğini de vurguladı

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER