Asikurtlar©

10 AKP’li Başkana “Yolsuzluk” İncelemesi

10 AKP’li Başkana “Yolsuzluk” İncelemesi
10 Ocak 2016 - 0:00 'de eklendi ve 4493 kez görüntülendi.

AKP’de 9-10 belediye başkanına “yolsuzluk” incelemesi başlatıldığı öğrenildi.

Hükümete yakın Haber 7 sitesinin haberine göre, Geçtiğimiz günlerde 3 ilçe belediye başkanının MYK tarafından Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmesinin ardından benzer suçlamalar yöneltilen 9-10 AKP’li ilçe belediye başkanı hakkında da incelemenin sürdüğü, disiplin sürecinin başlatılıp başlatılmasına yapılacak incelemenin ardından karar verileceği bildirildi.

Habere göre AKP’li Büyükşehir ve il belediye başkanları ile yaptığı basına kapalı toplantıda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, haksız kazanç tespit ettiği AKP’li başkanlardan bunun hesabını ağır şekilde soracağını belirterek ”Benim mal varlığımda sıkıntılı bir durum görürseniz bunu yüzüme karşı söylemeniz görevinizdir. Sizlerin de mal varlığında izah edilemeyen bir artış söz konusu olursa bunun hesabını da ben sizden sorarım” ifadelerini kullandı.

Yanlış yapanları partimizin içinde görmek istemiyoruz” dediği belirtildi.

AKP 9-10 BAŞKAN İNCELEMEDE

Geçtiğimiz günlerde 3 ilçe belediye başkanının MYK tarafından Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmesinin ardından benzer suçlamalar yöneltilen 9-10 AKP’li ilçe belediye başkanı hakkında da incelemenin sürdüğü, disiplin sürecinin başlatılıp başlatılmasına yapılacak incelemenin ardından karar verileceği bildirildi.

AKILLARA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN SÖZLERİ GELDİ: “MAL BİLDİRİMİNİ İL İLÇE BAŞKANLARI DÜZEYİNE İNDİRİRSENİZ…”

Ocak 2014’te, Davutoğlu tarafından gündeme getirilen “şeffaflık paketi” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın itirazı üzerine rafa kaldırılmıştı.

AKP Grup Başkanvekilleri ve yönetim kurulu üyelerini Ak Saray’da ağırlayan Erdoğan, paketin özellikle mal bildirimi ve imara ilişkin düzenlemelerine itiraz ederek, “Mal bildirimini il, ilçe başkanları düzeyine indirirseniz, bu görevi üstlenecek kişiyi bulamazsınız” demişti.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER